Новини

237-а доба війни: у Генштабі назвали напрямки, де йдуть важкі бої

Минулої доби підрозділи Сил оборони відбили атаки окупантів у районах населених пунктів Берестове Харківської області; Бахмутське, Іванград, Кліщіївка, Первомайське та Мар’їнка Донецької області.

Минулої доби противник завдав 10 ракетних і 58 авіаційних ударів, здійснив до 60 обстрілів з реактивних систем залпового вогню. Ворожі удари одержали райони понад 35 населених пунктів. Зокрема, Києва та області, Одеської, Миколаївської областей; Білогорівка, Терни, Красногорівка та Мар’їнка Донецької області; Нова Кам’янка та Білогірка Херсонської області. Для цього противник використовував крилаті, авіаційні та зенітні керовані ракети. Крім того, задіяно 43 безпілотні літальні апарати іранського виробництва “Shahed -136”, 38 з яких збиті українськими воїнами.

На Волинському та Поліському напрямках ситуація без істотних змін. Зберігається загроза завдання ракетних та авіаударів, а також застосування ударних БПЛА “Shahed -136” з території республіки Білорусь. На інших напрямках противник робив обстріли:

  • на Сіверському напрямку – з артилерії різних типів, у районах населених пунктів Сеньківка Чернігівської області та Середина-Буда та Дмитрівка Сумської області;
  • на Слобожанському напрямі – з танків, мінометів, ствольної та реактивної артилерії, в районах населених пунктів Хатне, Стариця та Стрілка;
  • на Куп’янському напрямку – з мінометів, ствольної та реактивної артилерії в районах населених пунктів Берестове, Гряниківка, Дворічна, Котлярівка, Серебрянка та Стельмахівка;
  • на Лиманському напрямі – з різнокаліберної артилерії, в районах населених пунктів Білогорівка, Греківка, Зарічне, Надія, Новоєгорівка та Терни. Тут ворог використав і ударні БпЛА;
  • на Бахмутському та Авдіївському напрямах противник завдавав вогневих поразок з танків, мінометів, ствольної та реактивної артилерії вздовж лінії зіткнення.

На Новопавлівському та Запорізькому напрямках ворог обстріляв понад 15 населених пунктів. Серед них – Білогір’я, Богоявленко, Вугледар, Малинівка, Оріхів та Шевченко.

На Південнобузькому напрямку окупанти обстрілювали військову та цивільну інфраструктуру. Вогневу поразку зазнали райони понад 20 населених пунктів уздовж лінії зіткнення. Для ведення повітряної розвідки супротивник здійснив понад 30 вильотів БПЛА. Порушуючи всі норми Міжнародного гуманітарного права, закони та звичаї ведення війни, російські окупанти зводять фортифікаційні споруди за рахунок пограбування місцевого населення. Так, у населеному пункті Благодатне Херсонської області із приватних домогосподарств мирних громадян вилучають будівельні матеріали та металеві конструкції садиб для обладнання інженерних укріплень. Авіація Сил оборони за минулу добу завдала 22 ударів. Підтверджено поразку 18 районів зосередження озброєння та військової техніки, опорного пункту, а також 3 позиції зенітних ракетних комплексів противника.

Підрозділи протиповітряної оборони збили 3 крилаті ракети. Ракетні війська та артилерія вразили пункт управління, район зосередження живої сили, озброєння та військової техніки, два об’єкти ППО та артилерії, один боєприпасний склад та інші військові цілі противника.

Новое на сайте

  • Статті

Поширені баріатричні операції: показання, ризики та відновлення

У сучасній медицині морбідне ожиріння розглядають як хронічне захворювання. Дієти та фізична активність у деяких…

01/04/2026 23:23
  • Новини

Погода в Україні у четвер, 2 квітня

Початок квітня в Україні супроводжується теплом, однак без погодних ризиків не обійдеться. Синоптики попереджають про…

01/04/2026 22:30
  • Статті

Як оновити своє резюме після 50 та бути конкурентоспроможним у 2026: практичні поради

В законодавстві України заборонена дискримінація за віком при прийомі на роботу. На практиці ж деякі…

01/04/2026 21:57
  • Новини

Прогноз магнітних бур на четвер, 2 квітня

Після пікової активності початку квітня Земля залишається під впливом магнітних збурень. 2 квітня прогнозують бурю…

01/04/2026 21:30
  • Пільги

Пільги скасовано: які виплати в Україні більше не діють

Систему соціальних пільг для окремих категорій громадян переглянули.

01/04/2026 19:30
  • Новини

Українці незадоволені застосунком “Куб” і вимагають повернути чат-бот: що каже “Нафтогаз

Перехід на новий мобільний сервіс для оплати газу спричинив хвилю невдоволення серед споживачів. Користувачі повідомляють…

01/04/2026 18:30