Всесвітній день йододефіциту відзначають щорічно 21 жовтня. Головне його завдання — підвищити поінформованість про небезпеку йододефіциту та методи його профілактики. Йод — один із найважливіших для здоров’я людини мікроелементів. Він входить до складу гормонів щитоподібної залози, які грають критичну роль в нормальному зростанні, розвитку та обміні речовин організму.
Через нестачу або відсутність йоду в організмі можуть розвиватися різні захворювання щитоподібної залози, а невеликий недолік йоду може призводити до втоми, пригніченого настрою, дратівливості, проблем з пам’яттю і головним болям.
На добову потребу організму в йоді впливають різні фактори: вік, маса тіла, стан здоров’я та ін.
У цілому для дітей до року оптимальна добова доза йоду становить 110-130 мкг, дітей до 8 років – 90 мкг, дітей до 1 мкг, дорослих — 150 мкг, вагітних жінок — 220 мкг, годуючих матерів — 290 мкг.
В раціоні людини основними джерелами йоду виступають морська риба і морепродукти, вирощені в багатому йодом грунті рослини, а також молочні продукти і яйця, отримані від тварин, в раціоні яких було достатньо йоду. Йододефіцит найбільш поширений у районах, які розташовані далеко від моря, тому що ґрунти в них бідні йодом, а в раціоні жителів присутнє мало морепродуктів.
Частина українців можуть отримати продуктові набори від благодійної організації. Для цього потрібно заповнити онлайн-заявку.
24 травня в Україні відзначають Європейський день парків, День слов’янської писемності і культури і Всесвітній…
Щоб продовжувати отримувати пенсії, деяким українцям доведеться написати заяву у Пенсійний фонд і стосується це…
Тепла погода чи знову дощ? Чого очікувати українцям у суботу та неділю? Синоптики зробили детальний…
Чи буде магнітна буря в суботу. Експерти поділилися прогнозами. Що варто знати метеозалежним.
Для людей похилого віку важливо мати в домі домашніх улюбленців. Відомо, що собаки — найвірніші…