Всесвітній день йододефіциту відзначають щорічно 21 жовтня. Головне його завдання — підвищити поінформованість про небезпеку йододефіциту та методи його профілактики. Йод — один із найважливіших для здоров’я людини мікроелементів. Він входить до складу гормонів щитоподібної залози, які грають критичну роль в нормальному зростанні, розвитку та обміні речовин організму.
Через нестачу або відсутність йоду в організмі можуть розвиватися різні захворювання щитоподібної залози, а невеликий недолік йоду може призводити до втоми, пригніченого настрою, дратівливості, проблем з пам’яттю і головним болям.
На добову потребу організму в йоді впливають різні фактори: вік, маса тіла, стан здоров’я та ін.
У цілому для дітей до року оптимальна добова доза йоду становить 110-130 мкг, дітей до 8 років – 90 мкг, дітей до 1 мкг, дорослих — 150 мкг, вагітних жінок — 220 мкг, годуючих матерів — 290 мкг.
В раціоні людини основними джерелами йоду виступають морська риба і морепродукти, вирощені в багатому йодом грунті рослини, а також молочні продукти і яйця, отримані від тварин, в раціоні яких було достатньо йоду. Йододефіцит найбільш поширений у районах, які розташовані далеко від моря, тому що ґрунти в них бідні йодом, а в раціоні жителів присутнє мало морепродуктів.
6 квітня святкує свій 55-й день народження Ірина Білик. Ім’я співачки стало символом нової вітчизняної…
Досвідчені овочівники розповіли, чим потрібно підживити кабачки та цукіні, щоб урожаю вистачило і для власного…
7 квітня очікується мокрий сніг у північних та місцями центральних областях, у західних - подекуди…
Чи варто турбуватися про здоров'я? Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Яскравий та позитивний тиждень, особливо для тих, хто займається питаннями соціальної інтеграції, особистісного розвитку, професійної…
Для того щоб сплатити комунальні послуги, вже давно не обов'язково в будь-яку погоду виходити з…