Міжнародний день сільської жінки – ідею проведення такого свята було запропоновано на ІV Жіночій конференції ООН, яка відбулася 1995 року у Пекіні. Святкування Дня сільської жінки розглядалося як один із шляхів підтримки жінок села, громадського визнання їхньої багатогранної ролі в суспільстві. За даними ООН, жінки сільської місцевості становлять близько 25% населення планети, вони виготовляють понад половину всього світового продовольства.
В Україні таких жінок понад 8 мільйонів, близько 40% сільських жінок України мають вищу освіту (для порівняння – третина сільських жінок світу зовсім неписьменні), із близько 40 тисяч фермерських господарств України кожне шосте очолює жінка. У селі проживає переважна більшість багатодітних сімей та матерів-героїнь України. У лютому 2001 року було створено Всеукраїнську громадську організацію “Союз сільських жінок України”. Ініціативу подали Полтавський, Харківський, Кіровоградський, Черкаський, Київський обласні осередки організації. Головне завдання організації: сприяння розвитку сільськогосподарського виробництва та створенню умов для задоволення та захисту економічних, творчих, соціальних та інших спільних інтересів сільських жінок, а також відновлення покинутих сіл, розвиток підприємницької діяльності на селі, залучення жінок та чоловіків сільської місцевості до участі у діяльності влади та місцевого самоврядування тощо.
Щорічно, 15 жовтня, у 44 країнах світу проводиться Всесвітній день боротьби з раком молочної залози, який було оголошено Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) у 1993 році. Рак молочної залози у структурі онкологічних захворювань жінок посідає 1-е місце, причому захворюваність постійно зростає. За статистикою, захворюваність населення України на злоякісні новоутворення молочної залози за останні 15 років збільшилася більш ніж у 2 рази. Захворюваність жінок, що у великих містах та індустріальних районах, вище, ніж мешканок сільської місцевості. Кожна 7-8 жінка протягом життя ризикує захворіти на рак молочної залози. 90% всіх випадків раку молочної залози діагностується у жінок після 40 років. Максимальна захворюваність наголошується у віковому інтервалі 40-60 років. У цей період відбуваються гормональні зміни, що зумовлює зниження захисних можливостей та стійкості гормональної системи.
Якщо ви хочете приготувати розсипчастий та ароматний рис, то радимо при приготуванні додати лише один…
Більшість садівників, помітивши клей на деревах, нічого не роблять, вважаючи цей симптом незначним, проте що…
6 квітня у центральних та південних областях очікується дощ, у західних - сніг або мокрий…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Депресія та вигорання мають багато спільного, але їхні наслідки для здоров'я можуть відрізнятися кардинально. Чому…
Якщо ви отримали штраф за порушення ПДР, хоча не були за кермом, важливо вчасно призначити…