Ринок праці, як зазначають фахівці, починає оживати, але все ж таки у нього залишаються жорсткі вимоги до претендентів і головне до сфери діяльності, де потрібні кадри.
Про це йдеться у звіті Центру економічної стратегії “Економіка України під час війни”, пише Соцпортал.
За інформацією фахівців, лише через півроку після початку війни ринок праці в Україні почав оживати. Однак перші вакансії з’явилися вже за кілька тижнів після її початку.
Це були пропозиції щодо забезпечення продуктами.
«Набирали людей, які мешкають близько до місця роботи. Далі з’явилися вакансії у критичній інфраструктурі, оборонній промисловості, логістиці, медицині та інших галузях», – розповіла керівник експертно-аналітичного центру кадрового порталу grc.ua Руслана Березовська.
За словами Березовської, активнішим ринок вакансій став у вересні.
«Більш-менш стабілізувалася економіка, роботодавці адаптувалися до нових умов існування, промацали ґрунт і розуміють усі ризики та потреби. Почала збільшуватися кількість вакансій та рівень запропонованих зарплат. Попереду сфера продажу за кількістю вакансій навіть перевищила довоєнні показники», – сказала Березовська.
При цьому фахівець зазначила, що на роботу беруть і тих, хто не має кваліфікації в тій чи іншій сфері, пропонуючи пройти навчання на місці.
Щодо найбільш затребуваних професій, то Руслана Березовська зазначила, що роботу зараз легше знайти:
Нагадаємо, раніше ми розповідали про вакансії для українських біженців у Польщі.
Для пенсіонерів, які досягли 65-річного віку, держава гарантує виплату не меншу 40% мінімальної зарплати. Але,…
1 липня очікується невеликий дощ на Луганщині, на решті територіях без опадів.
Кабмін затвердив важливу ухвалу, яка змінить повсякденне використання мобільного зв'язку: боротьба зі спамом, нові права…
Православний церковний календар на липень 2025 року допомагає віруючим стежити за всіма святами, постами чи…
В Україні діє обмеження на зняття готівки – не більше 100 тисяч гривень на добу.…