Виробники вже попереджають, що недорогого молока не буде. І на це є низка причин, пише biz.today.ua
За словами аналітиків, основним ціноутворюючим фактором залишається експорт, а на тлі дешевої гривні ціни на молоко зростають. Однак у валютному еквіваленті ціни, навпаки, падають. Наприклад, за період травня-серпня ціна на молоко опустилася на 15,5%, а різниця між ціною українського молока та європейського становить близько 40%.
Закупівельні ціни на молоко у другій половині серпня зросли на 10 копійок за літр, проте у вересні ціни підскочать ще більше, зазначають експерти.
Сезонний фактор також впливає на зростання вартості молока. Сезон високих надоїв минає. Незабаром худоба перейде на зимове утримання, і надої молока стануть нижчими. Вартість сировини, відповідно, зростатиме. Отже, очікувати на зниження цін на молоко і всі похідні від нього не варто.
Станом на 22 серпня молоко “Простоквашино” 1% жирності коштує 36,26 грн за 900 мл, тоді як у липні цінник був 32,88 грн.
Середня вартість молока “Яготинське” 2,6% у торгових мережах становить 35,24 грн. за 900 мл.
Найдешевше молоко коштує в Aшані, а найдорожче – у супермаркетах Мегамаркет. На місяць продукт у середньому подорожчав на 3 гривні.
НАгадуємо, ми повідомляли, що картоплі в Україні буде достатньо і вартість її не зростатиме, вважають експерти.
Євросоюз висунув важливу умову для України. Вона торкнеться водіїв.
Споживачам газу радять уважно перевіряти платіжні дані в банківських застосунках і сервісах. Що змінилося?
Пенсію можуть не лише збільшити, а й зменшити. Чому так відбувається?
Разова виплата у 1500 гривень нараховується не на сім’ю, а на кожного отримувача соціальних виплат…
До редакції звернулася Олена Максимова з Дніпра із практичним запитанням, яке нині хвилює багатьох мешканців…
Ритм життя в міських умовах диктує свої правила вибору одягу. Сьогодні межа між домашнім затишком,…