День Державного Прапора України – це свято започатковано у серпні 2004 року указом президента Леоніда Кучми як вшанування багатовікової історії створення Української держави, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України. Зазначається щорічно 23 серпня.
Як йдеться у ст.20 Конституції України, “державними символами України є Державний Прапор України, Державний Герб України та Державний Гімн України. Державний Прапор України – прапор із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього та жовтого кольорів”.
Перша історична згадка про поєднання жовтого та синього кольорів датується 1256 роком — роком заснування Львова. На гербі міста з’єдналися жовтий лев на блакитному тлі. У запорожців також зустрічалися сині прапори із золотими орнаментами.
Перша спроба утворити прямокутний прапор із жовтого та блакитного кольорів була зроблена Головною Російською радою на Галичині. А вже в 1848 році за ініціативою Ради на міській ратуші Львова вперше було піднято жовто-блакитний прапор.
Перше офіційне визнання синьо-жовтого прапора як нашого національного символу відбулося 22 березня 1918 року — Центральна Рада ухвалила Закон, затвердивши поєднання жовтого та блакитного кольорів як прапора Української Народної Республіки.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, які свята відзначають 15 серпня.
Уряд України визначив чіткий механізм виплат пенсіонерам за судовими рішеннями. Дізнайтеся, як це працюватиме, хто…
Якщо телефон став швидко розряджатися, проблема може бути в налаштуваннях або навіть у температурі довкілля.…
В Україні кожен власник житла зобов'язаний проводити повірку лічильників води раз на чотири роки. Це…
Якою буде синоптична ситуація в країні в понеділок, 21 липня?
Важливо у дні з магнітними бурями та напередодні приділяти особливу увагу здоров'ю
Бутербродниця чи сендвічниця – незамінний помічник на кухні, особливо якщо в будинку є школярі чи…