День Державного Прапора України – це свято започатковано у серпні 2004 року указом президента Леоніда Кучми як вшанування багатовікової історії створення Української держави, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України. Зазначається щорічно 23 серпня.
Як йдеться у ст.20 Конституції України, “державними символами України є Державний Прапор України, Державний Герб України та Державний Гімн України. Державний Прапор України – прапор із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього та жовтого кольорів”.
Перша історична згадка про поєднання жовтого та синього кольорів датується 1256 роком — роком заснування Львова. На гербі міста з’єдналися жовтий лев на блакитному тлі. У запорожців також зустрічалися сині прапори із золотими орнаментами.
Перша спроба утворити прямокутний прапор із жовтого та блакитного кольорів була зроблена Головною Російською радою на Галичині. А вже в 1848 році за ініціативою Ради на міській ратуші Львова вперше було піднято жовто-блакитний прапор.
Перше офіційне визнання синьо-жовтого прапора як нашого національного символу відбулося 22 березня 1918 року — Центральна Рада ухвалила Закон, затвердивши поєднання жовтого та блакитного кольорів як прапора Української Народної Республіки.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, які свята відзначають 15 серпня.
Магнітні бурі – це період підвищеної сонячної активності, що впливають на самопочуття людей. Експерти зробили…
Травень українців не балував теплом, у багатьох регіонах через день йшли дощі, були заморозки, а…
Частині пенсіонерів не перерахують пенсійні виплати, натомість вони залишаться на рахунках ПФУ. Про що попередили…
Частина внутрішньо переміщених осіб буде змушена повернути вже виплачену державну допомогу на проживання. Кого це…
Пральна машина – незамінний помічник у кожній оселі, але майже кожен другий стикається з проблемою…
Частина українців мають змогу отримати грошову допомогу від благодійного фонду "Карітас". Потрібно заповнити онлайн-заявку.