День Державного Прапора України – це свято започатковано у серпні 2004 року указом президента Леоніда Кучми як вшанування багатовікової історії створення Української держави, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України. Зазначається щорічно 23 серпня.
Як йдеться у ст.20 Конституції України, “державними символами України є Державний Прапор України, Державний Герб України та Державний Гімн України. Державний Прапор України – прапор із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього та жовтого кольорів”.
Перша історична згадка про поєднання жовтого та синього кольорів датується 1256 роком — роком заснування Львова. На гербі міста з’єдналися жовтий лев на блакитному тлі. У запорожців також зустрічалися сині прапори із золотими орнаментами.
Перша спроба утворити прямокутний прапор із жовтого та блакитного кольорів була зроблена Головною Російською радою на Галичині. А вже в 1848 році за ініціативою Ради на міській ратуші Львова вперше було піднято жовто-блакитний прапор.
Перше офіційне визнання синьо-жовтого прапора як нашого національного символу відбулося 22 березня 1918 року — Центральна Рада ухвалила Закон, затвердивши поєднання жовтого та блакитного кольорів як прапора Української Народної Республіки.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, які свята відзначають 15 серпня.
6 квітня святкує свій 55-й день народження Ірина Білик. Ім’я співачки стало символом нової вітчизняної…
Досвідчені овочівники розповіли, чим потрібно підживити кабачки та цукіні, щоб урожаю вистачило і для власного…
7 квітня очікується мокрий сніг у північних та місцями центральних областях, у західних - подекуди…
Чи варто турбуватися про здоров'я? Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Яскравий та позитивний тиждень, особливо для тих, хто займається питаннями соціальної інтеграції, особистісного розвитку, професійної…
Для того щоб сплатити комунальні послуги, вже давно не обов'язково в будь-яку погоду виходити з…