Окрім зруйнованих міст та перерваних життів невтихаючи обстріли завдають серйозної екологічної шкоди країні: вибухи, пожежі, бомбардування, руйнування промислових об’єктів та обслуговуючих систем призводять до забруднення повітря, води, знищення лісів та унікальних екосистем.
Фіксацією таких фактів займається Оперативний штаб при Державній екологічній інспекції, де працює понад 70 вчених із усього світу.
У кожній області на базі Центрів контролю та профілактики захворювань створено мобільні бригади для хімічного, радіаційного та біологічного моніторингу природи.
– Ми маємо бути готові реагувати на ситуації будь-якого характеру та постійно стежити, чи в нормі показники довкілля, – пояснив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.
Крім того, проводяться заходи щодо забезпечення санітарного та епідеміологічного добробуту на деокупованих територіях.
Йдеться про дослідження якості та безпеки питної води для населення, проведення заходів щодо дезінсекції, дезінфекції та дератизації.
Також дослідженням підлягає ґрунт поблизу місць аварій хімічних об’єктів, сховищ пального, хімікатів, промислових підприємств.
На найближчому пленарному тижні Верховна Рада України розгляне питання про продовження воєнного стану та загальну…
Кислий сир – не привід викидати продукт. За допомогою простого трюку та доступних інгредієнтів можна…
В Україні майже кожен п'ятий пенсіонер отримує виплати за спеціальним законодавством. Але вже незабаром система…
Українські фермери розпочали збір кавунів, але поки що врожай продають за підвищеною ціною. Чому кавуни…
Отримати повідомлення про посилку - буденність. Але в умовах війни це навіть може стати смертельною…
Через прострочену ідентифікацію чи неактивний рахунок тисячі пенсіонерів-ВПО залишилися без виплат. Нова ухвала Кабміну дозволяє…