Новини

МОЗ повідомляє: в Україні працює понад 80% аптечних установ

У Закарпатській області працює 738 закладів із 753, у Чернівецькій області – 503 з 516, в Івано-Франківській – 832 з 857.

Робота аптек відновлюється, нині в Україні працює понад 80% аптечних установ.

Про це повідомив перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда.

“Дослідження Proxima Research International показують, що з 20,8 тис. аптечних точок станом на 24 березня продовжують працювати 80%. Найбільш значна частка аптек працює у західних регіонах. Наприклад, у Закарпатській області працює 738 закладів із 753, у Чернівецькій області – 503 з 516, на Івано-Франківщині – 832 з 857. Ми дуже вдячні колегам за таку активну роботу для збереження здоров’я українців”, – зазначив він.

Для полегшення умов роботи МОЗ розробило низку заходів та постійно спілкується з представниками аптечних мереж.

Так, для надання фармацевтичної допомоги населенню в умовах воєнного стану студенти всіх медичних та фармацевтичних спеціальностей отримали право працювати у фармацевтичних (аптечних) установах. Також МОЗ закликало фармацевтів, які змінили місце проживання, виходити на роботу до аптечних установ, які працюють поблизу.

Водночас МОЗ та Держлікслужба проводять моніторинг вартості ліків, щоб уникнути необґрунтованого зростання цін та забезпечити постійний доступ покупців до лікарських засобів.

Джерело.

Новое на сайте

  • Новини

Така подача здивує всіх: готуємо ситні курячі ніжки з картоплею у тісті

Ця страва не потребує складних інгредієнтів, готується швидко і завжди виходить дуже смачною.

17/04/2026 22:09
  • Новини

Новий обов’язок для власників авто: українців попередили про зміни

Євросоюз висунув важливу умову для України. Вона торкнеться водіїв.

17/04/2026 21:25
  • Новини

За газ доведеться платити по-новому, інакше оплату не зарахують: попередження Нафтогазу

Споживачам газу радять уважно перевіряти платіжні дані в банківських застосунках і сервісах. Що змінилося?

17/04/2026 20:00
  • Новини

Після перерахунку пенсії виплати можуть зменшити: хто в зоні ризику

Пенсію можуть не лише збільшити, а й зменшити. Чому так відбувається?

17/04/2026 18:11
  • Новини

Допомога в 1500 гривень: кому подвоять та потроять виплати

Разова виплата у 1500 гривень нараховується не на сім’ю, а на кожного отримувача соціальних виплат…

17/04/2026 16:19
  • Новини

Не платіть за «повітря»: як зробити перерахунок комунальних послуг

До редакції звернулася Олена Максимова з Дніпра із практичним запитанням, яке нині хвилює багатьох мешканців…

17/04/2026 15:16