Інна Григорівна Суверток з Тиврова Вінницької області за освітою медик, проте через скорочення на роботі знайшла свою втіху у рослинах. Адже вони допомагають не лише урізноманітнити раціон, зробити смачні заготовки на зиму, а й хоч трохи поповнити сімейний бюджет. Як говорить Інна Григорівна: «Земля – це не лише радість, а й шматок хліба».
Починала пані Інна з картоплі. Разом із чоловіком їздила по виставках, збирала кращі сорти, вивчала тонкощі агротехніки. За час вирощування картоплі господиня зрозуміла, що для щедрих урожаїв треба використовувати лише якісний садивний матеріал.
Більшість з нас звикла рік у рік саджати на своїх грядках одну і ту ж картоплю, але ж бульби вироджуються і жодні добрива та підживлення їм не допоможуть.
Захоплення картоплею відійшло на інший план, коли Інна Григорівна познайомилася з томатами . Вони просто взяли її в полон різноманіттям своїх форм, кольорів, розмірів і, звісно, смаків. На ділянці Інни Суверток ростуть червоні, чорні, жовтні, рожеві, великі як м’ячі, і маленькі як жовта алича помідори. Культивує їх Інна Суверток через розсаду, насіння висіває у лютому.
Інна Григорівна входить до клубу органічного землеробства, тому при вирощуванні намагається якомога рідше використовувати хімічні препарати. Адже вони не лише отруюють вирощену продукцію, а й просочуються в землю, а звідти – у воду, яку ми п’ємо. Ця «хімічна» круговерть просто безкінечна, тому за можливості треба її уникати.
Для покращення структури ґрунту Інна Суверток засіває овочеві грядки після збирання врожаю сидератами – гірчицею та житом, потім зелену масу переорює разом із землею. Звичайно, не варто забувати і про сівозміну, навіть якщо невелика ділянка, потрібно постійно змінювати дислокацію овочевих культур.
А ще, у господині є справжні помічники – це каліфорнійські черв’яки, які перетворюють звичайнісінький компост із листя, бадилля, падалиці, бур’янів у цінне добриво.
При садінні і овочів, і квітів, і суниці Інна Григорівна додає в кожну лунку цей компост і результати просто вражають.
Для тих, у кого є великий фруктовий сад і щоосені виникає проблема, куди вивозити опале листя, адже спалювати його не можна, пані Інна радить обзавестися каліфорнійцями, вони допоможуть вирішити відразу дві проблеми – утилізація листя і підживлення рослин.
Що стосується боротьби з шкідниками та хворобами, то вінничанка радить використовувати біологічні препарати. Так, наприклад з фітофторою на томатах і картоплі добре справляються Фітодоктор і Фітоспорін, від колорадського жука допоможе позбутися препарат Актофіт.
Крім овочівництва Інна Суверток займається ще й громадською діяльністю. Звичайно, іноді не вистачає часу, проте її життя наповнене спілкуванням з цікавими людьми і вирощуванням улюблених рослин.
Оксана КОРОЛЬОВА
Відомий благодійний фонд оголосив про видачу грошової допомоги українцям. Хто її може отримати та як…
В Україні досить дивно вирахували норми прожиткового мінімуму для громадян. Так, жінці належить дві сукні…
Частина пенсіонерів можуть отримати спеціальні надбавки до пенсійних виплат від держави. Що саме передбачає пенсійне…
Вирішили заламінувати документ «про всяк випадок»? Можливо, дарма — це може стати причиною багатьох проблем.…
Неправильно обрана сіль здатна зіпсувати всю зимову заготівлю. Дізнайтесь, яку сіль не варто використовувати.
Мінімальний страховий стаж, який дозволяє українцям вийти на пенсію, становить 15 років. А що робити…