Святий мученик Гордій жив у ІІІ столітті. Він походив із каппадокійського міста Кесарії (територія сучасної Туреччини) і був начальником (сотником) у римському війську.
У певний момент Гордій настільки глибоко увірував у Христа, що склав із себе посаду сотника і став відлюдником у пустелі. Коли імператор Лікіній почав гоніння на християн, то Гордій прийшов у місто, коли язичники влаштували свято на честь бога війни, Марса. На бенкеті він проголосив, що вірує в Христа і зневажає ідолів. Його схопили, мучили, катували, а потім обезголовили.
Вірять, що цього дня не можна нічим хвалитися, інакше все Гордій забере. Наші пращури вважали, що на Гордія нечиста сила “лютувала” особливо, тому вдаватися до гордині не можна, інакше все, чим хвалишся, Гордій забере.
Вірили, що на Гордія відьми корів на смерть видоюють. Тому, перш ніж доїти корову, господині читали спеціальне замовляння. Коров в цей день годували вівсяною кашою на молоці. Стежили, щоб у хліві не було “чужого ока” під час доїння.
Нагадаємо, раніше ми розповідали про церковні свята 12 січня.
Досвідчені овочівники розповіли, чим потрібно підживити кабачки та цукіні, щоб урожаю вистачило і для власного…
7 квітня очікується мокрий сніг у північних та місцями центральних областях, у західних - подекуди…
Чи варто турбуватися про здоров'я? Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Яскравий та позитивний тиждень, особливо для тих, хто займається питаннями соціальної інтеграції, особистісного розвитку, професійної…
Для того щоб сплатити комунальні послуги, вже давно не обов'язково в будь-яку погоду виходити з…
Про унікальні властивості кропиви люди знають з давніх-давен. За старих часів з кропиви ткали полотно.…