Після зими, сірості, відсутності зелені та фарб ми з нетерпінням чекаємо на весну.
Є рослини, з якими асоціюється розквіт природи, вони – вісники весни. Галантус (відоміший як пролісок), гіацинт, тюльпан, крокус, нарцис, ерантис, проліск сибірський та інші первоцвіти вигідно прикрасять вашу клумбу на самому початку сезону. Але вони досить швидко відцвітають.
Вся надземна частина багатьох рослин теж швидко помре майже за квітками. Частину первоцвітів викопаєте та відправте на зберігання, щоб у наступному сезоні знову посадити.
Але для того, щоб клумба весь цей час не пустувала, посадіть поряд з ранніми весняними квітами інші рослини, які в поєднанні з ними складуть відмінний ансамбль і замінять їх після відцвітання. Про те, що на одній клумбі можна висадити відразу кілька видів первоцвітів, ви, напевно, знаєте.
Тюльпани – найпоширеніші весняні квіти. Вони вологолюбні, добре почуваються на пухких, родючих, водопроникних супісках і суглинках. Віддають перевагу помірному сонячному місцю, але чудово ростуть і в півтіні.
А ось від вітру їх ніжні бутони краще оберігати. Тому квіткарі допускають садити тюльпани у поєднанні з трояндами, які стануть для них чудовим захистом від вітру та сильного сонця. У тіні троянд також добре посадити і хости, які не люблять спеку.
Не варто висаджувати поруч із тюльпанами лілії, оскільки їх вражають однакові хвороби та шкідники.
Відмінно в поєднанні з тюльпанами виглядають маргаритки, незабудки, вербена, настурція і петунія, а також ґрунтопокривні рослини – арабіс, флокс шиловидний, обрієта та седум.
Ще один цікавий варіант – тюльпани і віола: ця квітка теж любить вологий і пухкий ґрунт, і теж чудово почувається на сонці. Чим щільніше виконати посадку віоли, тим ефектніше виглядатиме її поєднання з вищими тюльпанами.
Ці квіти зазвичай садять на родючих чи середньородючих суглинках. Місце підійде як сонячне, і з легкою тінню.
Тому перелік рослин, які можна посадити поряд з нарцисами, теж досить широкий. Це, зокрема, контрастні ніжним квіткам нарциса бадани і рябчики імператорські, та якщо з більш спокійних поєднань – фіалка триколірна (братки), примули і живучка. У такій “компанії” (так само, як і поруч із тюльпанами) доречно виглядатимуть ешшольція, сальвія та агератум..
Майже ті ж умови зростання, що і описані вище рослини, віддають перевагу і гіацинти.
Хорошим оточенням для них стане все перелічене різноманіття кольорів. Квітникари також радять додати на цю клумбу низькорослі сорти вейгели, форзиції та рододендрону.
Відмінно як сусіди підійдуть і інші ранні цибулинні – крокуси. Сюди ж можна висадити розсаду однорічників – петунії, лобелії, чорнобривців та інших. Знову ж таки в тіні високих рослин непогано почуватимуться хости, які повністю розкриються тільки в той час, коли первоцвіти вже відцвітуть і почнуть відмирати.
Джерело: ogorod.ru
В особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг ПФУ з’явився новий сервіс – «Моя ідентифікація».
Держава компенсує до 100% комунальних витрат захисникам, ветеранам та сім'ям загиблих. Розповідаємо, хто має право…
Якою буде погода в липні в Україні. Чи підійметься стовпчик термометра до рекордних температур? Відома…
Слимаки та равлики здатні знищити врожай за лічені дні. Та з ними можна боротися без…
Колись це був справжній делікатес — солодке шоколадне масло. Знайти його часто було складно. Але…
В Україні готують нововведення, які стосуватимуться паспортів. Що саме хочуть змінити та кого це стосуватиметься.