Глава Мінцифри уточнив, що це важливий крок не лише для цифровізації країни, а й безпеки громадян під час пандемії COVID-19.
— Досі, щоб отримати пенсію від держави, люди похилого віку були змушені ходити по державних органах і стояти в чергах годинами, наражаючи себе на небезпеку. Щоб виправити ситуацію, ми запустили нову послугу на порталі “Дія”, – зазначив Михайло Федоров.
Автори нововведення стверджують, що процес максимально автоматизований і це доступно кожному. Потрібно заповнити анкету, завантажити необхідні документи та надіслати заявку.
Рішення ухвалюється протягом 10 робочих днів. Відповідь або лист про необхідність уточнення даних мають надіслати на електронну пошту.
Виписки з реєстрів у формі ОК-5 та ОК-7 — одні з найпопулярніших довідок в Україні. Щорічно видається 2,8 мільйона таких документів. Це довідки про трудовий та страховий стаж. Їх вимагають при оформленні на роботу, для призначення пенсії та при нарахуванні лікарняних.
Тепер вони також доступні на порталі Дія.
Потрібно авторизуватися (див. вище пункт «Як отримати або перерахувати пенсію на порталі «Дія») , зайти до розділу «Довідки та виписки» та вибрати необхідну довідку. Заповнювати заяви або підписувати щось КЕПом не потрібно. Необхідно лише вказати період, протягом якого потрібна довідка. Сформована довідка надійде на електронну пошту.
Читайте також:
Тетяна Сярова
Мінімальні пенсії для окремих категорій українців суттєво зросли. У деяких випадках підвищення перевищило 3 тисячі…
5 квітня — день, коли у світі згадують про кілька важливих міжнародних ініціатив. 5 квітня…
Пенсійні системи різних країн різняться. Природно, що й пенсійні виплати у них різні. Україна не…
Тепла погода чи холодна? Чого очікувати українцям у суботу? Синоптики зробили детальний прогноз.
Чи буде магнітна буря в суботу. Експерти поділилися прогнозами. Що варто знати метеозалежним.
Хочете отримати хороший урожай огірків і щоб вони не гірчили? Обов'язково посадіть поруч з ними…