Період початку та закінчення заборони в областях може відрізнятися залежно від погодних умов, повідомила прес-служба Держрибагентства.
“Основна мета заборони – захистити членистоногих у період другого линяння, під час якого вони найвразливіші. Линяння раків відбувається один-два рази на рік у дорослих особин, а у молодих – щоразу під час росту та розвитку. Воно триває від кількох годин до доби. Однак період формування та зміцнення нового панцира може тривати до півтора місяця. Саме в цей час і діє заборона на вилов цих річкових мешканців”, – йдеться у повідомленні агентства.
Зазначається, що лов цих членистоногих під час заборони є грубим порушенням рибоохоронного законодавства відповідно до ст. 85 КУпАП.
За незаконний вилов раків передбачено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу, розмір якого сягає 680 гривень. У разі заподіяння істотної шкоди передбачено кримінальну відповідальність у вигляді штрафу до 85 тисяч грн або обмеження волі до трьох років.
Крім того, за кожен незаконно видобутий екземпляр раку порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 3332 грн.
По закінченні дії заборони вилову за добу одна людина зможе виловлювати не більше 30 раків у водоймах загального користування та не більше 50 раків на водоймах платного рибальства. Також у Правилах аматорського та спортивного рибальства прописано мінімальний розмір рака, дозволений до лову, – 10 см.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, що у сотні разів збільшили штрафи за вилов риби.
21 травня в Україні відзначають Всесвітній день культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку, Міжнародний…
Статистика свідчить, що середня українська пенсія становить третину середньої зарплати. Скільки ж пенсії нарахують при…
Погода в Україні на середу, 21 травня у східних областях, місцями у центральних, західних, південних…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня: як поводитися метеозалежним.
Святих Костянтина Великого і його матір Олену названо «рівноапостольними» за великі заслуги перед християнською Церквою.
У 2025 році громадяни України мають можливість добровільно докупити страховий стаж для отримання або збільшення…