Період початку та закінчення заборони в областях може відрізнятися залежно від погодних умов, повідомила прес-служба Держрибагентства.
“Основна мета заборони – захистити членистоногих у період другого линяння, під час якого вони найвразливіші. Линяння раків відбувається один-два рази на рік у дорослих особин, а у молодих – щоразу під час росту та розвитку. Воно триває від кількох годин до доби. Однак період формування та зміцнення нового панцира може тривати до півтора місяця. Саме в цей час і діє заборона на вилов цих річкових мешканців”, – йдеться у повідомленні агентства.
Зазначається, що лов цих членистоногих під час заборони є грубим порушенням рибоохоронного законодавства відповідно до ст. 85 КУпАП.
За незаконний вилов раків передбачено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу, розмір якого сягає 680 гривень. У разі заподіяння істотної шкоди передбачено кримінальну відповідальність у вигляді штрафу до 85 тисяч грн або обмеження волі до трьох років.
Крім того, за кожен незаконно видобутий екземпляр раку порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 3332 грн.
По закінченні дії заборони вилову за добу одна людина зможе виловлювати не більше 30 раків у водоймах загального користування та не більше 50 раків на водоймах платного рибальства. Також у Правилах аматорського та спортивного рибальства прописано мінімальний розмір рака, дозволений до лову, – 10 см.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, що у сотні разів збільшили штрафи за вилов риби.
Якщо ви хочете приготувати розсипчастий та ароматний рис, то радимо при приготуванні додати лише один…
Більшість садівників, помітивши клей на деревах, нічого не роблять, вважаючи цей симптом незначним, проте що…
6 квітня у центральних та південних областях очікується дощ, у західних - сніг або мокрий…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Депресія та вигорання мають багато спільного, але їхні наслідки для здоров'я можуть відрізнятися кардинально. Чому…
Якщо ви отримали штраф за порушення ПДР, хоча не були за кермом, важливо вчасно призначити…