Дорожні карти, які опишуть необхідні кроки для повної або часткової приватизації установ, будуть прийняті банками спільно з міністерством фінансів вже до кінця 2021 року. Про це йдеться в тексті документа, опублікованому Мінфіном.
“Для подальшого зниження частки держави в банках ми забезпечимо розробку і прийняття “ПриватБанком” і “Ощадбанком” до кінця 2021 року у співпраці з Міністерством фінансів дорожньої карти, яка визначатиме кроки, необхідні для виведення кожного з цих банків на ринок для часткової або повної приватизації. А також просуватиме нашу мету залучення авторитетних міжнародних інвесторів”, – зазначено в документі.
Кабмін зобов’язався затвердити ці плани відразу після того як банки пропишуть свої дорожні карти. Крайнім терміном у меморандумі вказано кінець січня 2022 року.
Згідно з документом, Україна також взяла на себе зобов’язання до кінця листопада 2021 року вжити поправки до законодавства, які покращать управління в держбанках. Зокрема, буде:
Держава втратить більше половини своєї частки в банківському секторі. Згідно з затвердженими ще в серпні 2020 року Принципами стратегічного реформування державного банківського сектору, його частка скоротиться з поточних 50,4% чистих активів до менше ніж 25%.
Крайнім терміном цього процесу вказаний 2025 рік.
Віце-президент Торгово-промислової палати України Михайло Непран заявив, що такий крок не підтримує:
“Ми – економіка перехідного періоду. У держави мусить бути інструмент впливу на ринки. Нехай приватні банки конкурують з державними. Але тоді у держави буде інструмент впливу. Я як споживач не бачу необхідності приватизуватися. Що зміниться? Нічого. А з точки зору інтересів держави – втратимо інструмент впливу на фінансові ринки”.
Василь Невмержицький, радник голови правління “Кредитвест банку”, навпаки впевнений: для здорової конкуренції банк слід продати. “З точки зору здорової конкуренції треба знижувати частку держави в банківському секторі. Всі, включаючи НБУ, визнають, що вона надмірна. Адже концентрація половини банківського сектору в одних руках суперечить принципам здорової конкуренції”.
Перехід банку з одних рук в інші має відбутися безболісно. Банківський нагляд за останнє десятиліття радикально змінився і далі посилюється.
Регулятор не допустить кардинальних змін. Крім того, якщо погіршувати пропозиції для українців, це призведе до відтоку клієнтів. А в цьому не зацікавлені і нові власники.
Читайте також:
Пропонуємо приготувати дріжджові пиріжки на сковороді, від яких можна просто проковтнути язика. Такі вони смачні…
Розмір пенсії залежить від того, які роки стажу обрали для обрахунків. Тому важливо, щоб до…
Українців, які користуються газом, попередили про нову послугу, за яку доведеться окремо заплатити. У середньому…
Упродовж останніх років нейроонкологія досягла значних успіхів у діагностиці та лікуванні пухлин головного мозку, але…
Благодійний фонд «Рокада» запрошує українців зареєструватися на новий вид гуманітарної допомоги. Ці предмети особливо важливі…
У березні 2025 року український Пенсійний фонд проіндексував пенсії. Виплати більшості категорій пенсіонерів зросли на…