На засіданні Кабміну 25 березня прем’єр-міністр Денис Шмигаль відзвітував, що уряд виконав свої зобов’язання, проіндексувавши в березні пенсійні виплати, які збільшилися на 11,5% для понад 10 мільйонів українців. І середня пенсія зросла до 6345 гривень.
Раніше ми розповідали, що українцям з пенсіями нижче ніж 10 тисяч гривень дадуть надбавку до виплат.
Але ж ми з вами знаємо, що на 11,5% збільшується не вся пенсія, а лише її основний розмір. Тобто далеко не всі отримали рівно 11,5%. Навіть якщо взяти озвучену прем’єром інформацію, то бачимо що середня пенсія зросла на 9,6%. Тобто на 2% менше, ніж анонсувалося.
Втім, є ті, хто не те щоб не отримав підвищення 11,5% чи 9,6%, а взагалі залишився без надбавки. Зокрема це частина пенсіонерів, яким пенсія була призначена у 2020 році.
Зараз в уряді хотіли виправитися і додатково проіндексували пенсії, призначенні у 2021-2024 роках (хоч і на менший відсоток, ніж решту пенсій). Наскільки таке рішення було вдалим – це окреме питання. А от пенсіонерів 2020 року забули. Вважали, що їх пенсії вже будуть індексовані на достатній рівень, як і пенсії, призначенні ще раніше. Але в деяких випадках виявилося так, що старі індексаційні надбавки по 100 гривень прибрали, а нова індексація це перекрити не встигла. Якщо читати коментарі, то з них стало відомо, що декому взагалі не додали ані копійки. Тут можу лише порадити звернутися до Пенсійного фонду з питанням доплати хоча б тих самих обіцяних 100 гривень, що є мінімальним розміром підвищення. Минулого року такі доплати декому заднім числом робили у квітні. Або ж індивідуально позиватися до суду, бо в січні Верховний Суд визнав, що пенсії, призначені останніми роками, індексувалися недостатньою мірою.
В цілому, багато хто отримав підвищення цілком відчутне. Натомість хтось до своїх маленьких пенсій отримав маленькі прибавки, а хтось не отримав взагалі нічого. Тобто механізм індексації й надалі залишається недосконалим, хоча вона і здійснюється.
Зауважу, що на виплату пенсій в березні витрачено вже 67 млрд грн, що на 5 млрд більше, ніж в лютому. Це шалені гроші й в мирний час, що вже казати про воєнний стан. Але, нажаль, і такі суми не можуть гарантувати гідну пенсію всім 10 млн пенсіонерів.
Більш детально про головні зміни для пенсіонерів у квітні – у нашому новому відео.
Вас також можуть зацікавити новини:
Перша весняна зелень, перші ніжні овочі і, звичайно, салат з редиски - це прикмети квітня.…
В Україні працює система безоплатної правової допомоги. Вона допомагає людям вирішувати юридичні питання, зокрема в…
З січня 2025 року змінено правила встановлення інвалідності та призначення пенсій за інвалідністю. Відповідні зміни…
Хочете отримати хороший урожай полуниці? Не забудьте вчасно внести правильне підживлення. Розповідаємо про найефективніше.
Великдень не за горами, тож варто запастися рецептами святкових страв. Обов'язково спробуйте приготувати цю сирну…
Комунальники попередили про те, що не приймуть показання лічильників у частини українців. Хто опинився в…