Нещодавно медіа писали про викриття кол-центру, який виманив в українців 10 мільйонів гривень. Шахраї надсилали незамовлені посилки із забороною перевірити їхній вміст до оплати. Найчастіше жертвами афери стають пенсіонери. Користувачі соцмереж поділилися власним досвідом та досвідом своїх близьких у коментарях на сторінці в Інстаграмі perevir_ua.
Раніше ми розповідали про три найбільш популярні схеми обману на ринку.
«Мені прийшла посилка на 2500 гривень. Я розкрила, а там маленька баночка якихось ванючих духів на розлив. І ця посилка вже їхала до мене третьої. Її просто переадресовували на різних людей», – розповіла Аліна.
Інша користувачка поділилася історією, яка трапилася з її мамою. Прийшла на пошту посилка, яку жінка не замовляла. Подзвонили за номером телефону відправника, ніхто не взяв слухавку. Жінка відмовилася забирати посилку, адже за неї була передбачена післясплата. Вона знала про досвід знайомого, який заплатив за невідому посилку понад 500 гривень, а в коробці виявив недорогий набір з маленької пачки прального порошку, засобу для миття посуду та поролонової губки. З часом йому знову надійшло повідомлення про нову і вже дорожчу посилку, її вже він не забирав.
«Було один раз – думала, що забула якесь своє замовлення. Забрала, сума невелика, десь гривень 300. Там якась листівка рекламна і лопатка дерев‘яна. Намагалася подзвонити на номер, який вказаний на посилці- не дійсний. Маю досвід, тепер без огляду нічого не беру», – пише Вікторія.
Ще одна схема розрахована переважно на пенсіонерів. Шахраї надсилають нібито ліки вартістю кілька тисяч гривень. Коли людина не забирає посилку, починають телефонувати з погрозами. Кажуть, що клієнт сам зробив замовлення, але забув про нього, зважаючи на поважний вік. Погрожують звертатися до поліції та суду, якщо не оплатять дорогі препарати. Телефонні дзвінки можуть тривати кілька місяців.
«Моїй бабусі і без посилки дзвонили і погрожували, що вона не забрала якісь уявні ліки, і типу тепер із-за цього ці ліки йдуть в утилізацію, і за це їй треба заплатити штраф, бо якщо не заплатить, то звернуться в суд», – ділиться Анастасія.
Якщо ви отримали сповіщення про доставку посилки, якої не замовляли, найперше слід перевірити, хто її надіслав. Відправник завжди вказує номер телефону. Якщо він не відповідає або взагалі вказана некоректна комбінація цифр, не забирайте посилку.
Якщо почали отримувати дзвінки з вимогами оплатити незамовлений товар, ігноруйте їх. Дієвим також буде блокування телефонних номерів. В окремих випадках, якщо, наприклад, лунають погрози, варто звернутися до поліції.
Читайте також:
Підшлункова залоза відіграє важливу роль у травленні та обміні речовин. Для підтримки її здоров'я та…
Страви з індички ідеально підходять багатьом. М'ясо цього птаха – дуже поживне і при цьому…
За 2024 рік пенсії в середньому зросли на 404 гривні, а кількість пенсіонерів зменшилася на…
Багато населених пунктів України з низки причин залишилися без аптек та аптечних пунктів. Як бути?
Новий законопроект зареєстровано у Верховній Раді. Він передбачає поступальне підвищення прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати та…
Хочете отримати хороші сходи? Спробуйте пророщування насіння з використанням тирси.