10 лютого в Україні святкують Всесвітній день зернобобових. Святкування цього всесвітнього дня, заснованого ООН, дає унікальну можливість підвищити поінформованість громадськості про зернобобові та про їх основну роль у процесі переходу до більш ефективних, інклюзивних, несприйнятливих до зовнішніх факторів та стійких агропродовольчих систем з метою покращення виробництва, покращення якості харчування, стану навколишнього середовища.
Також 10 лютого відзначають Міжнародний день боротьби з епілепсією. Цей день – це ще один випадок згадати про те, що близько 50 мільйонів людей у всьому світі хворіють на епілепсію. Епілепсія є одним із найпоширеніших неврологічних захворювань, це тривалий неврологічне розлад, основним проявом якого є відносно регулярні судомні напади – загальні чи локальні.
10 лютого 2025 року християни вшановують пам’ять преподобного Прохора, чудотворця Києво-Печерського, благовірної княгині Анни Новгородської, ікони Божої Матері «Вогневидна».
Преподобний Прохор був родом із Смоленська і прийняв постриг у Києво-Печерському монастирі від ігумена Іоанна. Був він великий подвижник по строгому помірності, замість хліба вживав лободу, за що отримав прізвисько «лебідника».
Під час голоду робив хліб і лободи і роздавав нужденним – на смак він був кращий за пшеничний, якщо був отриманий з благословення преподобного.
Через деякий час не стало в Києві солі, через що народ сильно страждав. Тоді преподобний, зібравши попіл з усіх келій, почав роздавати її нужденним, і через його молитви попіл ставав чистою сіллю.
Помер преподобний у 1107 році, і був похований у Ближніх печерах. Коли преподобний Прохор помер, князь Святополк власноруч відніс тіло святого до печери, хоч точилася війна. Повернувшись, він легко здобув перемогу над половцями.
Благовірна княгиня Анна Новгородська, дружина Ярослава Мудрого, була дочкою шведського короля святого Олафа Шетконунга. За життя прославилася своєю чеснотою та благочестям.
Заснувала у Києві монастир в ім’я своєї покровительки – великомучениці Ірини. У 1045 року у Новгороді прийняла чернечий постриг з ім’ям Анна. Це був перший постриг у великокнязівському будинку. Померла 10 лютого 1056 року.
Ікона Божої Матері «Вогневидна» перебуває в афонському монастирі Симонопетра. За переказами, була знайдена на Святій Горі 23 лютого 845 року, а одом імператор-іконоборець Феофіл кинув ікону разом з іншими у вогонь, було явлено диво: ікона не згоріла, а лише обвуглилася, а лик та вбрання Божої Матері стали червоного – «вогняного» кольору. Червоне вбрання Богородиці символізує кров Ісуса Христа, пролиту Ним в ім’я спокутної жертви за всіх людей. Вогненний же колір — символ очищувального вогню, що палить у душах наших кукіль зла, посіяні ворогом роду людського.
10 лютого не рекомендується:
Це ідеальний день вважається вдалим для турбот про своє здоров’я, зокрема лікування, тож можна відвідати лікарів. Також 10 лютого вдало для примирення.
Цього дня природа вказувала людям на те, якою буде погода найближчим часом:
Іменини у цей день за новим церковним календарем відзначають Антон, Аркадій, Василь, Геннадій, Григорій, Іван, Ганна, Валентина, Галина.
Вас також можуть зацікавити новини:
На екрані телефону все частіше можна побачити прописну літеру "Е". Зазвичай вона розташована у правому…
12 лютого в Україні відзначають Міжнародний день проти використання дітей-солдатів та День Дарвіна. Християни вшановують…
Налисники чи млинці – улюблена страва багатьох українців. Їх люблять за ніжний смак та за…
Капуста – популярна культура на городах українців, але щоб отримати добрий урожай, потрібно не лише…
12 лютого очікується ясна морозна погода у більшості областей України
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?