Щойно на вулиці холоднішає, в наших домівках, кафе та кавʼярнях все частіше можна почути аромат цієї спеції. Здається, що Бог створив її саме для того, щоб ми легше могли перенести холоди. Ви вже, мабуть, здогадалися, що мова йде про корицю! Але, чи все, що ми вважаємо корицею є кориця? Спойлер – ні! І зараз розповім, чому.
Раніше ми розповідали, які види риби є найнебезпечнішими.
Перші згадки кориці були знайдені в Біблії. Мойсей мав використати її у приготуванні олії для помазання. Згадується вона й в інших старовинних писаннях. В античні часи кориця була справжнім царським подарунком і коштувала неймовірних грошей. З давніх-давен й донині її використовували в парфумерії, косметології та медицині.
Така увага до цієї спеції була обумовлена тим, що лише дуже обмежене коло купців могли доставляти її в Європу з Індії та Цейлону.
Все змінилося, коли Цейлон та південь Індії завоювали португальці. Саме тоді, разом з іншими спеціями кориця потрапила в руки до європейських кухарів, які стали її додавати у випічку та інші страви.
Як відомо, кориця – це кора. Кора дерева Cinnamomum, або кориця справжня. Далеко не всі знають, що її дуже близький родич…це лавровий лист! Але у кориці справжньої знайшлася і фейкова родичка – її так і називають: фальшива кориця або касія, яку виготовляють з Коричника китайського або інших дерев. І саме її використовують у 99 відсотках українських закладів та масово продають в магазинах та на ринках.
Тепер ви розумієте, чому кава з корицею приносить гроші лише власниками кавʼярень, а не вам?
Чому ж сталася така плутанина? Ну так часто буває: мімоза – це не мімоза, акація – не акація. В нашому випадку схожість ароматів кори дерев зіграла на руку торговцям. Вони вдало впарили європейцям дешеву підробку, яку все ж таки правильно було б називати касія.
Чому ми звертаємо на це увагу? Тому що використовувати касію треба значно обережніше ніж корицю, бо вона містить в сто разів більше кумарину. Через цю речовину у вас можуть початися головні болі та навіть ураження печінки.
Але на будь-якій упаковці кориці зі звичайного супермаркету ми не побачимо позначення навіть найдрібнішим шрифтом. Ба більше, всі ці красиво загорнути палички кориці – це теж паличка касії.
Тож платити за них більше, якщо вам треба додати спецію в тісто або соус не має жодного сенсу. Хіба що вона вам потрібна заради краси.
Втім, якщо ви хочете справжньої кориці, то її можна знайти й в Україні. Але для початку розберемося, як її відрізнити, щоб не попастися на гачок.
Як відрізнити справжню корицю від касії
Ну, по-перше, касія значно темніша за кольором.
По-друге, справжня кориця – ніженка. Її палички дуже крихкі та в руках легко перетворюються на порошок.
По-третє, справжня кориця має більш насичений та гострий смак.
І останнє – ціна. Вона в десять разів дорожча за касію, і купити її можна лише в спеціалізованих магазинах, де відповідальні продавці позначають країну походження продукту. Чесна кориця приїздить до нас зі Шрі-Ланки або Індії. Касія – може жити в будь-якій країні тропічного поясу.
Втім ми не будемо кенселити касію, адже вона також використовується і в медицині, і в косметиці. А з плодів деяких видів готують солодощі. А ще, її вдало використовують у програмах відновлення лісів в пустельному кліматі. Деякі види касії можна придбати в садових магазинах і вирощувати та навіть знімати ароматний врожай.
Більше про корицю у нашому відео.
Авторка: Юлія Сущенко
Вас також можуть зацікавити новини:
Для того, щоб приготувати смачне смажене м'ясо, стейк або шашлик, більше не потрібно їхати на…
Чи буде в суботу тепло, чи готуватись до дощів і снігу? Що кажуть синоптики.
Чи буде геомагнітна активність підвищена цього вікенду? Які прогнози роблять експерти?
Щоб отримати міцну розсаду, важливо знати, яке саме насіння потрібно сіяти в лютому. Ці сім…
Час на десерт обмежений, але хочеться чогось особливого? Цей рулет – ідеальний вибір для тих,…
Юристи радять зберігати квитанції про сплачені комунальні послуги, щоб не довелося платити двічі. Що треба…