Навіть якщо житло є єдиним, у певних випадках його можуть забрати. Розповідаємо, у яких саме випадках це може статися.
Раніше ми розповідали про нові суми податків на житло.
Відповідно до законодавства України, відібрати житло можуть у таких випадках:
- Незаконне використання житла – тобто якщо власник порушує норми експлуатації приміщення, зокрема здійснює незаконну діяльність чи самовільно займає чуже житло. У таких випадках, крім штрафів, загрожує також вилучення нерухомості.
- Судове рішення чи порушення законодавства. У разі скоєння власником житла серйозного злочину, що передбачає конфіскацію майна, суд може ухвалити рішення про вилучення житла. Це може бути шахрайство, кіберзлочини, вбивство, продаж наркотиків.
- Обов’язок перед державою чи комунальними службами. Житло можуть виставити на продаж для погашення боргів, якщо їх розмір перевищує 20 мінімальних заробітних плат. Житло, швидше за все, не вилучать у разі прописки в ньому неповнолітніх осіб або осіб з інвалідністю – у таких випадках потрібна згода органів опіки чи суду.
- Невиплачений кредит. Якщо кредитор отримає позитивне рішення суду щодо стягнення заборгованості, спочатку мають вилучити гроші з рахунків боржника, якщо їх не вистачає – можуть заарештувати його майно, в тому числі і житло, і продати через електронний аукціон.
Вас також можуть зацікавити новини: