Так, згідно з справою, у вересні 2023 року чоловік отримав повістку та пройшов військово-лікарську комісію, яка визнала його придатним до служби. Після цього йому було вручено повістку, але він не з’явився для проходження військової служби.
На судовому засіданні обвинувачений визнав свою провину, проте пояснив, що ухилився від призову за сімейними обставинами. Перед отриманням повістки він вийшов на пенсію, звільнившись із роботи, і займався доглядом за онукою.
Через деякий час йому запропонували повернутися на колишнє місце роботи в шахту, де він мав броню. Він погодився, але для оформлення працевлаштування йому знадобилася довідка з військкомату. Натомість йому вручили нову повістку, і він вирішив не виконувати призов.
Пенсіонер попросив суд про поблажливість, однак суд визнав його винним за статтею 336 КК України (ухилення від призову на військову службу в умовах мобілізації) та призначив йому покарання у вигляді трьох років позбавлення волі.
Нагадаємо, що шахтарі можуть виходити на пенсію на пільгових умовах, не чекаючи 60-річчя, тому пенсіонером можна стати і, наприклад, у 55 років, тоді як мобілізують на війну громадян до 60 років.
Читайте також:
Джерело: Фокус
Дізнайтеся, як заздалегідь оцінити розмір своєї майбутньої пенсії за допомогою офіційного калькулятора на порталі Пенсійного…
Теплі пояси та шкарпетки в’яжуть для воїнів майстрині з Вінниці. Вони впевнені: маленьких справ не…
Різні прикраси, біжутерія, у тому числі і кільця залишаються одним із найбажаніших подарунків та символом…
Смачний рулет із маком! Тане в роті! М'яке, неймовірно повітряне тісто та смачна соковита макова…
Якщо ви або ваші близькі постраждали від війни і потребуєте фінансової підтримки, у вас є…
Посвідчення ветерана праці є, а нагрудного знака немає – така ситуація склалася для багатьох. Незважаючи…