Середа, 15 Січня, 2025
ГоловнаНовиниРозвінчуємо фейки: в Україні начебто мали встановити карантинні блокпости

Розвінчуємо фейки: в Україні начебто мали встановити карантинні блокпости

Этот материал также доступен на русском языке
Сучасні ЗМІ рясніють псевдоновинами: це один із видів інформаційної війни. Для того, щоб викликати зневіру чи паніку серед українців, російська пропаганда постійно поширює брехливу інформацію – фейки.

Про що брешуть російські окупанти

Для того щоб викликати зневіру або паніку серед українців, російська пропаганда постійно поширює брехливу інформацію – фейки. Про найбільш абсурдні з останніх фейків ми розповідаємо у своїх публікаціях.

В Україні начебто мали встановити карантинні блок-пости

У зв’язку з новим спалахом ковіду в Україні начебто мали встановити карантинні блок-пости.

Нещодавно у соцмережах з’явилася інформація про те, що з сьомого січня в Україні через новий спалах епідемії коронавірусу мали вступити у дію карантинні обмеження. Доповнено повідомлення було картою карантинних блок-постів, розміщених у шістнадцятьох регіонах України.

Тобто, якщо їй вірити, – Львівську, Чернігівську, Харківську та Миколаївську області пандемія мала обійти стороною.

Спростування

В Україні, дійсно, з нового року було відзначено поширення метапневмовірусу людини (HMPV).

Симптоми метапневмовірусу схожі на застуду або легкі випадки грипу (нежить, кашель, підвищена температура). У порівнянні з грипом, метапневмовірус зазвичай дуже рідко викликає ускладнення. Тож причин панікувати, заявляють у МОЗ, немає.

Ризик нової пандемії, схожої на ковід, низький. Метапневмовірус існує вже кілька десятиліть. І серед населення світу вже сформувався певний рівень імунітету від минулих інфекцій. До того ж інфекція здебільшого перебігає легко.

***

А ми вкотре нагадуємо: не вірте усім новинам, що поширюються соціальними мережами. Перевіряйте інформацію в офіційно зареєстрованих медіа. До того ж – послуговуйтеся головним правилом, яке допомагає відрізнити правду від брехні: що більше емоцій викликає новина, то більшою є ймовірність, що це фейк.

Підготувала Вероніка Поліщук

Раніше ми писали:

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні