В Україні 12 січня є Днем українського політв’язня. Ця пам’ятна дата була започаткована у 1975 році українським визвольним рухом, щоб привернути увагу до політичних репресій і підтримати тих, хто страждав за свої переконання. Січень 1972 року став початком масштабних арештів дисидентів, які увійшли в історію під назвою “великий погром”. Радянська влада жорстоко переслідувала активістів, які захищали мову, культуру та права людини. У незалежній Україні цей день є нагадуванням про ціну свободи. Проблема політв’язнів залишається актуальною й сьогодні через російську агресію та окупацію. Багато українців потрапили в полон Кремля. Підтримка таких людей і міжнародний тиск на агресора є важливими завданнями суспільства та держави.
Щороку 12 січня відзначають незвичайне свято – День старанної роботи або День «Працюй старанніше». Не секрет, що, якщо старанно працювати і вкладати в роботу багато сил і душу, можна втілити в життя свої мрії. Нехай не всі, але більшість. День старанної роботи присвячений цінності праці, наполегливості та цілеспрямованості. Цей день нагадує про те, що успіх досягається завдяки не тільки таланту, а й наполегливій праці.
12 січня щорічно відзначають досить солодке гастрономічне свято – День марципану. Сьогоднішнє свято присвячене одному з найвідоміших ласощів у світі – марципану. Воно є чудовим приводом насолодитися смаком цього десерту, а також дізнатися більше про історію та культуру, пов’язану з ним. Вважається, що перша згадка про марципан з’явилася в XVI столітті в іспанському місті Толедо. До речі, сьогодні символом цього міста є якраз марципан. Перший зафіксований рецепт датується 1525 роком та описаний у книзі знаменитого каталонського кухаря Руперто де Нола «Кондитерське мистецтво».
12 січня християни відзначають день пам’яті святої мучениці Тетяни. Ця свята жінка народилася наприкінці II століття у Римі в аристократичній родині. Її батько, який таємно сповідував християнство, виховав дочку в дусі віри. Досягнувши дорослого віку, Тетяна присвятила себе служінню Богові, ставши дияконисою у Римській церкві. Вона доглядала за хворими, допомагала знедоленим і проповідувала християнське вчення. У 229 році, за правління імператора Олександра Севера, почалися гоніння на християн. Тетяну заарештували, катували й намагалися змусити зректися віри. Проте вона залишилася непохитною та загинула мученицькою смертю в січні 230 року.
Наші предки спостерігали за природою в цей день і робили прогнози:
У день святої Тетяни молилися за успіх у навчанні та роботі. Вважалося, що шлюб, укладений цього дня, буде щасливим і тривалим.
Іменини 12 січня
У цей день відзначають іменини Ілля, Макар, Петро, Тетяна.
Вас також можуть зацікавити новини:
Дональд Трамп обіцяє велику депортацію незаконних мігрантів зі США. І ось на які думки наштовхнула…
З кінця січня планують запровадити новий вид допомоги для переселенців (ВПО) - субсидію на оренду…
З 1 січня в Україні змінилися правила просторового планування. Громади отримали право управляти територіями за…
Оладки – це улюблене доповнення до чаю. Але не у всіх господинь виходить приготувати найпишніші…
Дистанційне навчання надає перспективу здобувати знання без прив'язки до місця та часу. Але що саме…
Чи траплялося вам придбати шматок твердого сиру з пластмасовими цифрами в середині? Про що це…