У Міністерстві охорони здоров’я роз’яснили, що документи, видані МСЕК, залишаються чинними, а разом з ними – всі права, виплати, пільги, відстрочки та соціальні послуги. Якщо статус довічний, повторний огляд не потрібно проходити.
Також не потрібно продовжувати інвалідність:
- людям з тяжкими порушеннями здоров’я (онкологія, повна сліпота, втрата кінцівок та інші випадки);
- які знаходяться в зоні бойових дій або на окупованих територіях;
- військовим та правоохоронцям, які проходять військову службу – до завершення служби.
Що буде з пенсіями з інвалідності?
Раніше ми писали, проПенсійній реформі у 2025 році: чи платитимуть пенсії з інвалідності.
Питання пенсій щодо інвалідності, можливо, вирішуватимуться комплексно, коли пенсії щодо інвалідності будуть скасовані взагалі для більшості громадян. Це передбачено законопроектом №12209*.
Проект пропонує повністю вилучити розділ про пенсії з інвалідності з чинного Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
Пенсії щодо інвалідності залишаться лише у тих, кому інвалідність уже встановлена довічно.
Для інших громадян у майбутньому буде запроваджено страхові виплати за умови, що їхня працездатність буде максимально обмежена і не підлягає жодній реабілітації. Для всіх, хто має пройти повторний огляд МСЕК, застосовуватимуться зовсім інші критерії.
Очевидно, завдання держави полягає у тому, щоб усіх осіб із потенційною інвалідністю так чи інакше повернути на роботу. Але це вже окрема тема.
*Законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо формування комплексної та справедливої соціальної підтримки (виплат та послуг) для осіб, у яких обмежена працездатність, у тому числі осіб з інвалідністю» №12209* від 14 листопада 2024 року.
Читайте також: