Телефон давно перестав бути лише приладом для розмов. Сьогодні він містить надзвичайно багато корисної інформації та сервісів. Проте у разі втрати телефона є ризик не просто втратити важливі дані, а й дати можливість шахраям скористатися ними. Тому навіть у найпростіших моделях телефонів слід дбати про інформаційну безпеку, пише ТСН.
Раніше ми розповідали, що пенсіонерку змусили платити за антивірус у телефоні.
Логіни та паролі
При реєстрації на деяких сайтах дані користувача приходять на телефон у вигляді СМС. Хоча зберігати логін та пароль у такому вигляді досить зручно, але дуже небезпечно. Якщо шахраї матимуть доступ до телефону, завдяки таким повідомленням зможуть зайти на всі сайти та сервіси.
Особиста інформація
Є фото та листування, які людина не бажає викладати на загал. Якщо вони є у вашому телефоні, видаляйте негайно. Є ризик, що така інформація може стати приводом для шантажу або буде використана шахраями у своїх цілях.
СМС-повідомлення з підозрілими посиланнями
Через велику активність фінансового шахрайства повідомлення зі шкідливими посиланнями надходять чи не кожній людині. Важливо не тільки не переходити за цими лінками, а й одразу їх видаляти. Адже випадкове відкриття такого СМС може спричинити серйозну проблему.
СМС-повідомлення від банку
Зазвичай люди уважні до повідомлень з кодами для активації. Але якраз вони найменш небезпечні. Зазвичай ці коди одноразові, їхня дія скасовується дуже швидко. Але повідомлення від банку з чотирма останніми цифрами номера картки та залишком на рахунку можуть стати в нагоді шахраям.
Читайте також: