Про те, що сталося розповіла одеситка у Facebook. За словами жінки, її мамі 69-річній пенсіонерці в офіційному сервісному центрі «Київстар» нав’язали встановлення непотрібного антивірусу за 1500 гривень. Все почалося з того, що смартфон пенсіонерки кілька днів не розпізнавав сім-картки оператора «Київстар».
Зазвичай, щоб вирішити цю проблему, достатньо перезавантажити пристрій або звернутися на гарячу лінію оператора з іншого телефону для отримання інструкції. Проте пенсіонерка вирішила відвідати сервісний центр «Київстар».
Замість реальної допомоги їй запропонували встановити антивірус, аргументуючи це тим, що на смартфон потрапив вірус, який може вкрасти кошти з банківських карток. На практиці така схема шахрайства справді існує — зловмисники можуть зробити дублікат сім-картки, якщо вона не зареєстрована на паспорт власника, та отримати доступ до даних банківських рахунків. Проте встановлення антивіруса не захищає від крадіжки грошей; для цього необхідно, щоб номер був персоналізований або оформлений за контрактом, що запобігає його дублюванню. Вірус може лише вкрасти дані карт, про що власник може навіть не здогадуватися.
У коментарях до посту спалахнула бурхлива дискусія, в якій інші одесити розповіли про схожі випадки, коли їхні літні родичі стали жертвами «розводів» на антивірус чи «чистку смартфона» за 1500-3000 гривень в офіційних центрах «Київстар». Якщо раніше подібні інциденти відбувалися лише у неофіційних сервісах, то тепер важливо бути обережним не лише у центрах «Київстар», а й інших операторів. Причини, через які мобільні компанії не контролюють репутацію свого бренду у зв’язку з діями співробітників, залишаються незрозумілими.
Як повідомила одеситка, у компанії вибачилися за дії свого співробітника, повернули гроші і пообіцяли покарати стажера, який продав непотрібний антивірус.
Читайте також: