Раніше ми писали, що тривога, стрес і звуки сирен: як зберегти здоровий сон під час війни.
Вчені виявили цікавий зв’язок між професійною діяльністю та ризиком розвитку хвороби Альцгеймера. Дослідження показало, що водії таксі та швидкої допомоги мають нижчі показники смертності від цього захворювання.
Особливості їхньої роботи, такі як постійне запам’ятовування маршрутів, швидка орієнтація у просторі та прийняття рішень у стресових ситуаціях, сприяють зміцненню ділянок мозку, пов’язаних із когнітивною активністю. Саме це захищає їхній мозок від вікових змін.
Дослідники з’ясували, що ділянка мозку, яка формує когнітивні просторові карти, відіграє важливу роль як у навігації, так і у розвитку хвороби Альцгеймера. Провідний автор дослідження, Вішал Патель, пояснив, що стимулювання цієї зони мозку може знижувати ризик нейродегенеративних захворювань.
Однак аналогічних ефектів не виявлено серед водіїв автобусів чи пілотів. Їхня діяльність не вимагає такої інтенсивної просторової орієнтації, як у водіїв таксі чи медиків.
Результати дослідження відкривають нові шляхи для розробки стратегій боротьби з Альцгеймером. Учені припускають, що тренування когнітивних функцій, пов’язаних із просторовою орієнтацією, можуть бути ефективним методом профілактики захворювання.
Це відкриття є значущим кроком у розумінні механізмів розвитку хвороби та розробці нових методів лікування й профілактики, які допоможуть зберегти когнітивне здоров’я на довгі роки.
Читайте також:
Якщо ви хочете приготувати пишні, смачні та дуже соковиті котлети, то не додавайте до фаршу…
Доглянуте, блискуче і здорове волосся — мрія кожної жінки. Однак різкі перепади температури, холодне повітря…
Дерматологи розповіли, що краще: душ чи ванна, як зробити правильний вибір.
Урожайність будь-якої культури залежить не тільки від догляду, сорту, а й від сусідів. Іноді погані…
22 грудня очікується невеликий дощ у східних та південних областях, на решті території країни без…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?