15 грудня в Україні відзначають День працівників суду — професійне свято, яке було запроваджено Указом Президента України № 1318/2000 від 8 грудня 2000 року. Це свято підкреслює значення роботи судової системи та її працівників у забезпеченні верховенства права, справедливості та захисту прав громадян. У цей день вшановують суддів, працівників апаратів судів і всіх, хто сприяє ефективному функціонуванню судової системи. Свято нагадує про ключову роль судової гілки влади в суспільстві, її незалежність і відповідальність, а також мотивує до підвищення довіри громадян до правосуддя та вдосконалення судової системи в Україні.
Крім того, 15 грудня відзначають День утворення Програми ООН з навколишнього середовища. Ця організація була створена в грудні 1972 року, а її штаб-квартира розташована в Найробі, Кенія. UNEP відіграє важливу роль у розвитку глобальної екологічної свідомості, проведенні наукових досліджень та реалізації практичних заходів для збереження довкілля і підтримки сталого розвитку планети.
Ще сьогодні День чаю. Це свято найбільш популярне у В’єтнамі, Індії, Шрі-Ланці, Індонезії, Непалі, Кенії, Бангладеші, Малайзії, Танзанії, Малаві. Дату святкування обрали на честь ухвалення “Всесвітньої декларації прав працівників чайної індустрії”.
Щороку 15 грудня відзначають День кексу. Створили цей дивовижний день в ознаменування дуже компактних, але в той же час чудових солодощів. Справа в тому, що кекси популярні у всьому світі, і в кожній країні є свої особливості їх приготування. Сьогоднішнє свято є чудовою можливістю спробувати нові рецепти та порадувати себе чи близьких ароматною випічкою.
15 грудня в церковному календарі – день пам’яті святого преподобного Павла. Він був одним із перших християнських пустельників. Він народився приблизно 228 року в Єгипті та вирішив присвятити своє життя служінню Богу в усамітненні. Павло залишив місто та оселився у пустелі, де провів понад 90 років у молитві, пості та самотності. Він жив у печері, харчуючись плодами і вживаючи воду з джерела. Павло став символом аскетизму і духовної глибини. Одного разу, коли святий Антоній Великий відчув потребу в нових духовних наставниках, він зустрівся з Павлом у пустелі. Це була важлива подія, яка підкреслила значення аскетичного життя та духовних подвигів. Павло помер у віці 113 років. Він залишив після себе приклад відданості Богу та глибокої духовності, який надихав покоління ченців і пустельників.
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
Наші пращури вірили, що цього дня найкраще помиритися з тим, з ким давно перебуваєте в сварці. Це сприятливий день для примирення.
Які сьогодні іменини: Василь, Олександр, Павло, Степан.
Вас також можуть зацікавити новини:
Стартувала видача гуманітарної допомоги. Продуктові набори та засоби гігієни надаються не кожній людині окремо, а…
У 2025 році в Україні змінюються умови отримання пенсій по інвалідності. Хто має пройти повторний…
Цієї ночі окупанти атакували кілька областей, зокрема Дніпропетровську, Харківську, Запорізьку, Київську та інші. Представники обласної…
Почалася реєстрація для отримання грошової допомоги в межах міжнародного проєкту, спрямованого на покращення умов життя.
4 квітня світ відзначає кілька важливих міжнародних дат. Це день, присвячений захисту безпритульних тварин, підтримці…
Український співак Павло Зібров розповів, яку пенсію отримує сам, а також розсекретив виплати деяких своїх…