6 грудня 1991 року парламент ухвалив закон “Про Збройні сили України”. Справжнім початком відродження ЗСУ став 2014 рік, коли з’явилася нагальна потреба протистояти російській агресії. Воістину загальнонаціональним це свято стало після початку широкомасштабного нападу російської федерації на Україну. Сьогодні ми вдруге відзначаємо День Збройних Сил України в умовах великої війни за державний суверенітет і незалежність України, за право українського народу на вільне життя у вільній країні. Збройні Сили — це міцний щит і разючий меч України. Мужні воїни української армії, найкращі сини і дочки українського народу, твердо тримають ворожий удар і безжально б’ють ворога, неухильно наближаючи перемогу.
День народження Санта-Клауса відзначають 6 грудня. Він співпадає з Днем святого Миколая і нагадує про те, як важливо робити добро, а також допомагати тим, хто цього потребує. Санта-Клаус вчить нас ділитися та дарувати радість людям, надихає на турботу про інших. Сьогоднішній день є чудовим приводом почати готуватися до Різдва. У деяких сім’ях та містах цей день відзначений особливими традиціями. 6 грудня люди починають прикрашати свої будинки гірляндами, різдвяними вінками та ялинковими іграшками, готуючись до свят, що наближаються.
Починаючи з 2023 року Україна святкує День Святого Миколая 6 грудня. Це пов’язано із переходом багатьох громад Православної церкви України (ПЦУ) та Української греко-католицької церкви (УГКЦ) на новий стиль (григоріанський календар). Згідно з житієм, преподобний народився в 3 столітті в грецькій колонії Патаре (Мала Азія). З дитинства Миколай перейнявся християнською релігією і рано прийняв рішення присвятити їй своє життя. Цілими днями отрок проводив у храмі, а вечорами молився і читав книги. Його дядько, єпископ Миколай Патарський, коли побачив таку старанність, зробив юнака читцем, а потім і священиком. Усі свої багатства, отримані у спадок від батьків, Миколай віддав на благодійність. Пізніше Миколай став єпископом у місті Мірі (на території сучасної Туреччини). Він був затятим проповідником християнства. Миколі також приписують руйнування кількох язичницьких храмів і численні чудеса, які сталися завдяки силі молитви. Миколая здавна вважали захисником обмовлених, вірили, що він може допомогти невинно засудженим. Також його називають покровителем моряків, купців і дітей. Йому молилися і хлібороби – за гарну погоду, за добрий урожай. “Другий після Бога заступник”, – говорили про святого.
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
Святий Миколай вважається покровителем дітей та шлюбів. Діткам ввечері він приносить подарунки під подушку. Вранці люди обов’язково йшли до церкви, а після служби накривали святковий стіл (пісний, адже триває Різдвяний піст). Йому молилися про вдалий шлюб та щасливе сімейне життя.
Іменини: Максим, Микола.
Вас також можуть зацікавити новини:
Частині українців надаються безкоштовні продукти харчування. Розповідаємо, як їх отримати.
Російські війська продовжують обстрілювати мирні населені України. На фронті ситуація залишається складною.
Популярні банки підписали меморандум, яким запроваджено жорсткі обмеження для клієнтів.
Яку рибу обов'язково потрібно їсти взимку. Це не риба, а справжнє джерело вітамінів: вона обов'язково…
12 грудня в Україні відзначають День сухопутних військ України, Міжнародний день нейтралітету, День пуансеттії та…
Замішувати тісто на пиріжки можна не тільки на молоці, воді, кефірі, але і ще на…