Середа, 4 Грудня, 2024
ГоловнаНовиниСкасування третьої групи інвалідності: в уряді зробили важливу заяву

Скасування третьої групи інвалідності: в уряді зробили важливу заяву

Этот материал также доступен на русском языке
Чи скасують в Україні третю групу інвалідності: на що чекати від реформи МСЕК.

Статус інвалідності у зв’язку з реформою МСЕК, яку запускає Міністерство охорони здоров’я, скасовувати не будуть.

У цьому запевнила перша заступниця міністерки соціальної політики України Дар’я Марчак в інтерв’ю експерту з пенсійних питань «На пенсії» Сергію Коробкіну.

Раніше ми розповідали, що ще одну категорію пенсіонерів змусять проходити ідентифікацію.

«Давайте розберемося. Міністерство соціальної політики не має відношення до встановлення інвалідності. На сьогодні цим займаються МСЕК. А статус інвалідності є тригером для надання різних типів соціальної підтримки. Наскільки я знаю, МОЗ запропонувало законопроєкт, яким пропонується ліквідація МСЕК. Однак можу вас переконати, що статус інвалідності ніхто не скасовує», – наголосила вона.

За словами Марчак, Міністерство соціальної політики навпаки хоче прискорити процес отримання соціальної допомоги, а не відбирати її.

мЩо відбувається сьогодні? Наприклад, людина працює і трапляється нещасний випадок на виробництві, складний перелом, йому необхідний тривалий лікарняний та реабілітація. Проте, нинішнє законодавство дозволяє перебувати на лікарняному до 120 днів. Після цього роботодавець має право звільнити працівника та припиняються будь-які виплати. Єдиний спосіб отримати підтримку від держави – оформити статус особи з інвалідністю, адже лише після цього людина знову отримує допомогу. І йдеться не лише про виплати, а й про надання допоміжних засобів реабілітації, протезування, догляду. Логіка реформи, яку ми розробили, це суттєво прискорити всю цю допомогу, не чекати, доки людина отримає статус особи з інвалідністю», – наголосила заступниця міністерки соцполітики.

За її словами, в системі фіксуватиметься, що людина має складні травми або пошкодження здоров’я, що передбачає тривалий період відновлення, а ця інформація зі сфери охорони здоров’я передаватиметься в систему соціального страхування та соціальної підтримки.

«Це означає, що ми маємо використати всі можливості для підтримки людини. Якщо потрібні соціальні послуги, ми їх надаємо. Якщо людині важко пересуватися, забезпечуємо догляд. Якщо потрібно півроку реабілітації, щоб навчити людину ходити чи надати їй необхідні реабілітаційні засоби, це також має бути організовано», – додала Марчак.

Вас також можуть зацікавити новини:

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні