19 листопада – яке свято відзначають в Україні
19 листопада виповнюється 1000 днів з початку повномасштабного вторгнення російської армії на територію України. 24 лютого 2022 року о 6-й ранку за московським часом президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення на територію України.
19 листопада в Україні відзначають День працівників гідрометеорологічної служби України. Це професійне свято фахівців зі спостереження, аналізу та прогнозування атмосферних явищ.
Також 19 листопада святкують День скловиробника. Це професійне свято започатковано у грудні 2003 року указом президента Леоніда Кучми, “враховуючи вагомий внесок українських скловиробників у розвиток економіки держави та відродження багатовікових традицій галузі”.
Ще одне свято 19 листопада – Всесвітній день чоловіків. Цілями створення Міжнародного чоловічого дня є привернення уваги до ґендерної дискримінації чоловіків та до проблеми нерівності статей.
Також 19 листопада відзначають Всесвітній день туалету. Заснований ООН і ¦покликаний стимулювати дії щодо подолання глобальної кризи в галузі санітарії. У всьому світі 4,2 мільярда людей живуть без «безпечної керованої санітарії». Мета у сфері сталого розвитку спрямовано досягнення санітарних умов всім і припинення відкритої дефекації.
19 листопада – яке церковне свято 2024
19 листопада 2024 року християни вшановують пророка Авдія, київського святого Варлаама, ігумена Києво-Печерського, ікони Божої Матері “У скорботах і печалі Утіха”.
Авдій – старозавітний пророк, четвертий серед дванадцяти «малих» біблійних пророків. Жив у X столітті до н. е. і служив домоправителем у царя Ізраїля Ахава. Коли весь Ізраїль відвернувся від Істинного Бога, потай незмінно служив Богові Авраама, Ісака та Якова. Згодом залишив військову службу і пішов за пророком Ілією. Згодом і сам отримав дар пророцтва. Похований у Самарії.
Варлаам Печерський – святий ХІ ст., перший ігумен Києво-Печерської лаври. Був сином одного з бояр князя Ізяслава Ярославича та воєначальника міста, але відмовився від багатства і прийняв постриг. Коли чернеча громада розросла, то Антоній поставив Варлаама ігуменом монастиря. Коли князь Ізяслав заклав новий монастир (нині це Михайлівський монастир у Києві), то Варлаам став його ігуменом. Мощі святого спочивають у Ближніх печерах лаври.
Ікона Божої Матері “У скорботах і печалі Утіха” шанується як чудотворна.
19 листопада – що не можна сьогодні робити
19 листопада, згідно з народними повір’ями, не рекомендується:
- займатися садівництвом чи важким фізичним працею – справи пройдуть невдало;
- ходити без взуття – до хвороби;
- підстригати волосся – погано ростиме;
- розпочинати нові справи – все складеться не так, як потрібно;
- вживати алкогольні напої, м’ясо, молочні продукти та яйця тим, хто дотримується посту.
19 листопада – що заведено робити цього дня
Згідно з традицією, сьогодні потрібно позбавлятися старих речей – таким чином позбавтеся проблем і непотрібних турбот.
Згідно з місячним посівним календарем, 19 листопада 2024 року – сприятливий день для планування весняних посадок, підготовки ґрунтових сумішей та висадки цибулі на зелень, порей, кріп, фенхель, петрушку, кінзу та селера У цей період можна посіяти мікрозелень.
19 листопада – народні прикмети
Цього дня природа вказувала людям на те, якою буде погода найближчим часом:
- дме сильний вітер і йде сніг – до тривалої зими та морозної весни;
- випало багато снігу – до щедрого врожаю наступного року;
- кіт ховається під ковдру – до похолодання;
- ясне небо – до морозів, тьмяне – до відлиги.
19 листопада – хто відзначає іменини сьогодні
Іменини у цей день за новим церковним календарем відзначають Олександр, Валентин, Геннадій, Денис, Дмитро, Іван, Костянтин, Леонід, Михайло, Петро, Семен, Сергій, Тимофій, Федір, Яків.
Вас також можуть зацікавити новини: