У новому відео на Youtube-каналі “На пенсії” експерт нашого видання, журналіст Сергій Коробкін відповідає на такі запитання:
Після ліквідації МСЕК буде запроваджено нову систему оцінки працездатності. Вона буде спиратися на можливість повсякденного функціонування людини за однією з трьох категорій:
А від цього будуть залежати й соціальні виплати. І це вже дещо інше, ніж нинішня система виплат по інвалідності.
За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля тепер виплати будуть залежати від оцінки стану працездатності. Їхній розмір для людей з повною стійкою втратою працездатності, порівняно з теперішнім, суттєво зросте. А для людей із частковою стійкою втратою працездатності держава компенсує різницю в зарплаті, яку особа мала до страхового випадку і після повернення на роботу.
“Ми прагнемо досягти європейських стандартів ефективної реабілітації, де близько половини людей після хвороб або травм знову ведуть активний спосіб життя. Сьогодні ми схвалюємо соціальний компонент цієї реформи”, – сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Таким чином, йде натяк на те, що особи з інвалідністю, які здатні й надалі працювати, будуть отримувати менші виплати. До речі, на недоцільність пенсійних виплат таким особам в одному з недавніх інтерв’ю натякала і міністерка соцполітики Оксана Жолнович.
Раніше ми писали, як оформити субсидію за спрощеною схемою.
На сьогодні особи з інвалідністю за законом належать до непрацездатних категорій громадян. І фактично держава сплачує таким особам компенсацію за втрату працездатності. Хоча по факту багато хто з таких людей здатні й надалі працювати. Саме тому в уряді пропонують замість оцінки непрацездатності навпаки ввести оцінку працездатності, щоб виявити спроможність людини та надалі забезпечувати себе самостійно.
“Зараз в Україні приблизно 8 мільйонів економічно неактивних людей, які з різних причин не шукають роботу. Серед них – особи з інвалідністю, ветерани, які не знайшли себе на ринку праці, а також жінки, яким важко поєднувати сімейні та робочі обов’язки. Тому державі необхідно зосередити зусилля на активізації цих груп”, – заявила заступниця міністра економіки Тетяна Бережна.
Виходить так, що чиновниця, між іншим, критикує інвалідів за те, що вони не працюють. Таким чином через складну демографічну ситуацію урядовці хочуть долучити до праці максимальну кількість громадян незалежно від їх віку, статі та статусу.
Раніше ми писали, що в Україні змінилися правила надання допомоги для ВПО.
Саме на це натякає й анонсована урядом програма єПотенціал Адже вона передбачає, що хвору людину потрібно будь-що поставити на ноги, щоб вона працювала і себе забезпечувала. А сплачувати соціальну допомогу держава буде тільки тим, хто вже дійсно нездатний фізично собі заробити та сам себе обслуговувати.
Це дуже непроста тема. Зважаючи, що держава взяла на себе багато соціальних зобов’язань, а виконати їх належним чином на сьогодні неспроможна. Що про це думаєте, напишіть, будь ласка, в коментарях.
Так чи інакше проблема реформи МСЕК назріла давно. Адже дійсно хвора людина не може оформити групу інвалідності, бо за це корумповані комісії у неї вимагають гроші. Натомість здорові люди легко купують інвалідність, отримуючи потім певні привілеї.
Як буде проводитись оцінка працездатності, дивиться у новому відео на Youtube-каналі “На пенсії”.
Вас також можуть зацікавити новини:
Виплати від 11 до 21 тисячі гривень: кому нададуть допомогу до зими (відео)
Листопад 2024: коли та наскільки можуть зрости пенсії (відео)
Деякі українці залишаться без пенсії. Що робити у такому разі.
Українцям надають нові виплати. На що саме їх можна отримати.
Які зміни внесли в процедуру медико-соціальної експертизи.
Протягом чотирьох днів частина українців має можливість отримати безкоштовний продуктовий набір.
Багато жінок турбує небажані волоски на обличчі. Особливо це актуально для верхньої губи та підборіддя,…
Російські війська продовжують обстрілювати мирні населені України. На фронті ситуація залишається складною.