Понеділок, 2 Грудня, 2024
ГоловнаНовиниСвята та народні прикмети 16 листопада – чому цього дня не можна...

Свята та народні прикмети 16 листопада – чому цього дня не можна свистіти у будинку

Этот материал также доступен на русском языке
16 листопада відзначається Міжнародний день терпимості (толерантності), День працівників радіо, телебачення та зв'язку України, Всесвітній день рукоділля, Міжнародний день боротьби з анорексією, Всесвітній День ґудзиків, День ресторану. За новим церковним календарем в цей день вшановують пам’ять апостола і євангеліста Матвія.

Яке сьогодні свято

День працівників радіо, телебачення і зв’язку встановлений Указом Президента 11.11.1994 № 667/94 на підтримку ініціативи працівників радіо, телебачення і телекомунікаційної галузі України. Девіз працівників зв’язку та сфери інформатизації: «Ми працюємо, щоб Україна стала розвиненою інформаційною державою».
16 листопада 1995 року держави-члени ЮНЕСКО ухвалили Декларацію принципів терпимості. В 1996 році Генеральна Асамблея запропонувала державам-членам щорічно 16 листопада відзначати Міжнародний день толерантності, приурочивши до нього відповідні заходи, орієнтовані як на навчальні заклади, так і на широку громадськість. Тепер відзначається щорічно відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A/RES/51/95. Кожен з нас повинен прагнути підтримувати принципи терпимості, плюралізму, взаємної поваги та мирного співіснування. Ми повинні бути завжди готові усувати стереотипи і спотворені уявлення і виступати на захист жертв дискримінації.
16 листопада щороку відзначається Всесвітній день рукоділля. Хоча це свято немає офіційного статусу, фонд ЮНЕСКО оголосив, що рукоділля прирівнюється до культурної спадщини світу. А для прихильників ручної праці це привід обмінятися досвідом та навчитися новому цікавому різновиду хобі.

Кожного року 16 листопада відзначається незвичайне свято – Всесвітній день ґудзиків, який було засновано ще у 1938 році американською організацією National Button Society. Раніше ґудзики слугували людям не стільки для застібання одягу, а скільки в якості предмету розкоші, який, до того ж, ніс в собі певне смислове значення, тому до виробництва ґудзиків відносились зі всією відповідальністю та креативністю. В наш час ґудзики активно колекціонуються, найбільші зібрання зберігаються в музеях США, Польщі, Чехії та Швеції. Найзначніша колекція належить місту Нью-Джерсі (приблизно 100 тисяч ґудзиків), а приватне зібрання – Стівенсу з Америки.

Яке сьогодні, 16 листопада, церковне свято

16 листопада в церковному календарі — день пам’яті апостола Матвія. Про його життя відомо небагато. Згідно з церковними писаннями, до того як стати учнем Ісуса Христа, Левій Матвій працював збирачем податків. Коли Син Божий побачив його, то звелів іти за Ним. Згодом Матвій проповідував Слово Боже та був страчений за це неподалік римської фортеці Апасарос (нині Грузія).

Що не можна робити 16 листопада

  • Не можна свистіти у будинку — інакше заведуться таргани, яких буде важко позбутися.
  • Не варто сидіти на столі — це погана прикмета, яка вказує на нещастя.
  • Заборонено розмовляти з людиною через поріг — обов’язково посваритеся.

Народні прикмети і традиції на 16 листопада

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

  • дивилися, який сьогодні день: випав сніг — він може пролежати до самої весни;
  • чим тепліша погода, тим холоднішою буде зима;
  • низько пливуть хмари на небі — чекайте на холоднечу;
  • за вікном іде дощик — зима буде вогкою, але теплою;
  • морозний день вказує на те, що і зима буде суворою;
  • сильний вітер — до сніжної та холодної зими;
  • іде сніг цього дня — скоро почнуться хуртовини.

Які сьогодні іменини: Віктор, Дмитро, Іван, Михайло, Федір.

Вас також можуть зацікавити новини:

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні