Неділя, 8 Грудня, 2024
ГоловнаДомашня енциклопедіяПотім не шукайте причини: дерматолог розкрив всю правду про господарське мило

Потім не шукайте причини: дерматолог розкрив всю правду про господарське мило

Этот материал также доступен на русском языке
Господарське мило вважається справжньою панацеєю від багатьох хвороб, але чи це так насправді. Що кажуть дерматологи?

Чи вірите ви в те, що господарське мило може замінити шампунь від лупи, позбавить висипів і вилікує опіки? Якщо так, то дослухайтеся думки дерматолога-трихолога Євгена Риболова, який закликає використовувати цей мийний засіб тільки за його прямим призначенням. Інакше можна довести свою шкіру та волосся до серйозних проблем.

Раніше ми розповідали, чим відрізняється рідким милом від твердого.

Міф 1. Господарське мило замінює шампунь від лупи

Ніколи не мийте голову господарським милом. Воно не тільки не позбавить від лупи, а навпаки – зруйнує мікрофлору голови та негативно вплине на волосини. У результаті матимете ламке і тьмяне волосся, а шкіра голови свербітиме і лущитиметься. Кількість лупи збільшиться або вона з’явиться, якщо до цього не була. Через пересушені ділянки шкіри на голові може потрапити інфекція.

Якщо немає шампуню, у крайньому разі, для миття голови скористайтеся туалетним чи дитячим милом.

Міф 2. Господарське мило вилікує прищі

Часто висипи на обличчі або інших ділянках тіла пов’язують з надмірною жирністю шкіри та схильністю її до запалень. Буде помилково думати, що господарське мило здатне «підсушити» прищі, загоїти їх та зробити запалені ділянки менш помітними. Однак на практиці, господарське мило пересушує шкіру, робить її більш сприйнятливою до інфекцій, руйнує мікрофлору, яка дбає про її стан. Відтак після короткочасного відчуття сухості настане стан печіння, лущення, появи нових висипів і мікротріщин.

Євген Риболов радить вмиватися чистою водою, якщо немає можливості використати спеціальні очищувальні засоби для проблемної шкіри. Якщо немає алергічних реакцій, можна покращити ситуація з висипами за допомогою ванночок з ромашкою та календулою.

Міф 3. Господарське мило допомагає при опіках

Зверніть увагу на показники кислитно-лужного балансу. Шкіра нашого тіла знаходить в діапазоні 3-5 РН, тоді як господарське мило має показник 11-12РН. Через це вплив такого мила на пошкоджену опіком шкіру призведе до ще більш негативних наслідків.

При опіках рану слід якомога краще охолодити проточною водою. Потім накласти стерильну пов’язку і звернутися до лікарів.

Зараз читають:

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні