Раніше ми розповідали, як запастися квасолею: які є способи зберігання на зиму.
Базилік, родом із Індії, де його здавна вважають священною і лікувальною рослиною, став популярним і в Європі, де його називають “царською травою”.
Чим корисний базилік?
Свіже листя базиліку багате на вітаміни А, К, С, залізо, кальцій, фолієву кислоту та марганець. Також він містить антиоксиданти і флавоноїди, які допомагають зменшити вплив шкідливих речовин на організм, а також сприяє зміцненню імунітету та допомагає при застудах. Окрім листя, корисним є й насіння базиліку, багате на корисні жири, білки й клітковину. Його часто використовують у раціоні тих, хто прагне контролювати апетит.
Види базиліку та їх кулінарне застосування
- Зелений базилік. Широко доступний, цей вид має ніжне листя з анісовим ароматом, яскравий смак і колір. Він чудово пасує до піци, салатів з огірками, помідорами, оливками, та пасти. Найвідоміше використання – соус песто, де базилік є ключовим інгредієнтом.
- Фіолетовий базилік. Цей вид має більш виразний смак, темний колір та міцніше листя. Він добре доповнює м’ясні страви, такі як шашлик, а у висушеному вигляді – фарш. Лимонади та чаї з фіолетового базиліку приємно освіжають у сезон.
- Лимонний (тайський) базилік. Із солодкуватим, лимонно-перцевим присмаком цей вид найкраще поєднується з морепродуктами, рисом, стравами тайської, індійської чи в’єтнамської кухні.
Як зберігати базилік?
Базилік можна тримати у воді подалі від прямих сонячних променів або зберігати в холодильнику, загорнувши стебла у вологу серветку. На зиму базилік можна висушити або заморозити. Для сушки використовуйте духовку чи сушарку, зберігаючи траву у герметичній банці. Базилік також можна зберегти, заморозивши у вигляді соусу песто, який потім легко використовувати для пасти, супів, хліба.
Базилік – це завжди аромат і смак, що надихають на кулінарні експерименти!
Вас також можуть зацікавити новини: