Четвер, 21 Листопада, 2024
ГоловнаНовиниЯк насправді аскорбінова кислота впливає наш організм – несподівані факти

Як насправді аскорбінова кислота впливає наш організм – несподівані факти

Этот материал также доступен на русском языке
Солодкі аскорбінки у багатьох асоціюються з безпечними і корисними вітамінами. Їх звикли вживати без жодних показів, а продають без рецепту і навіть рекомендації лікаря. Чи так корисна аскорбінка, як про неї говорять.

Що таке аскорбінка

Аскорбінова кислота є водорозчинним вітаміном, який спочатку потрапляє до тканин організму, але не накопичується і швидко виводиться з сечею. Цей вітамін дуже важливий для кровоносних судин, хрящів, м’язів, а також для вироблення колагену в кістках.

Нефролог Юлія Кислова розповідає, що вітамін С відомий як антиоксидант, хоча його фізіологічна роль набагато більша.

– Оскільки організм не синтезує вітамін С самостійно, важливо споживати продукти, багаті цим вітаміном. На відміну від багатьох інших вітамінів, вміст вітаміну С у продуктах харчування достатньо високий, тому його добову потребу, можна легко отримати вживаючи свіжі продукти, зокрема цитрусові, томати, томатний сік, картоплю, червоний, зелений болгарський перець, ківі, дині, полуницю, брокколі, брюссельську капусту. У кожному сезоні є з чого обрати, – розповідає лікарка.

І додає, що прийом аптечного вітаміну С може бути тільки за призначенням лікаря. Адже важливо враховувати його добову потребу і надходження з продуктів харчування. Для маленьких дітей від 1 до 3 років вона становить 15 мг, для дорослих людей старших 19 років – 90 мг. При тому, що одна таблетка аскорбінки містить 25 мг вітаміну С.

Кому потрібен прийом вітаміну С

Юлія Кислова наголошує, що надлишок вітаміну С викликає ряд побічних ефектів. Зокрема, збільшується кількість кристалів оксалату кальцію, які в подальшому можуть призвести до формування піску та камінців у нирках. Це спровокує біль, дискомфорт, утруднене сечовиділення.

Єдиним клінічно підтвердженим показом для прийому препарату вітаміну С є цинга. Результати багатьох досліджень показують, що приймання вітаміну С не захищає від застуди. Може вплинути на тривалість хворобливого стану лише на 10%. Загалом, без вітаміну людина хворіє близько десяти днів, а з ним – дев’ять.

Аскорбінка може полегшити симптоми під час застуди для певної групи людей, але це стосуються лише випадків, коли вітамін приймають до початку хвороби. Вживання його після того, як з’явились перші симптоми, не дає результату.

Вас також можуть зацікавити новини:

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні