Щороку 3 листопада в Україні відзначають День ракетних військ і артилерії, який було засновано у 1997 році указом Президента України. Це професійне військове свято символізує міць та незалежність української армії, а також нагадує про роль артилерійських та ракетних військ у забезпеченні безпеки України.
У першу неділю листопада в Україні, згідно з Указом Президента України від 13.04.1999 № 374/99 відзначають День працівника соціальної сфери. Це свято є свідченням високої оцінки державою ролі працівників, які щодня забезпечують реалізацію державної політики з питань соціального захисту, зайнятості, організації оплати і безпеки праці, трудових відносин.
3 листопада проводиться
Всесвітній день сендвіча. Ці листопадові заходи у першій декаді місяця мають традиційний щорічний характер. Безсумнівно, нині сендвіч є одним із найпопулярніших і найпоширеніших продуктів харчування в усьому світі. Ми можемо знайти нескінченну кількість комбінацій для його приготування, що задовольняють усі можливі смаки. В історії цієї унікальної страви перша письмова згадка відноситься до 1762 року, коли в одній з таверн Англії Джон Монтагу, четвертий граф Сендвіч, вів напружену гру в карти і доручив кухареві таверни подати йому що-небудь поїсти, що не завадило б його картковій грі. Майстерний кухар поклав кілька тонко нарізаних шматочків м’яса між двома шматочками хліба, так що він міг їсти їх однією рукою.
На жаль, ім’я цього винахідливого кухаря не було записано для історії, але ім’я того, хто вперше скуштував цю страву, було, що й дало їй назву “сендвіч” на честь графа. Саме тому Всесвітній день сендвіча відзначається 3 листопада, адже саме цього дня народився Джон Монтагу.
3 листопада щорічно відзначають День зберігання таємниці, який покликаний нагадати про значення секретів, особистого простору та вміння зберігати довірені таємниці. У сучасному світі, де інформація передається з блискавичною швидкістю, а особисті дані стають дедалі вразливішими, День зберігання таємниці нагадує про важливість захисту приватності та вміння делікатно поводитися з чужими секретами.
Що за церковне свято 3 листопада
3 листопада в церковному календарі – день пам’яті святих священномучеників Акепсима, Йосифа і Айтала. Святий священномученик Акепсим був відомий як відомий віршівник і мученик за віру. Він жив у IV столітті і був замучений за відстоювання християнської віри. Його мучеництво стало символом віри і мужності. Святий священномученик Йосиф був єпископом і мучеником за віру. Він жив у III столітті і був замучений за відстоювання християнської віри. Його мучеництво стало символом віри і мужності. Святий священномученик Айтал був єпископом і мучеником за віру. Він жив у III столітті і був замучений за відстоювання християнської віри. Його мучеництво стало символом віри і мужності.
Що не можна робити 3 листопада
- Не можна підписувати важливі документи, угоди.
- Не варто перебувати в місцях скупчення людей.
- Забороняється приводити до оселі незнайомців.
Народні прикмети і традиції на 3 листопада
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
- дивилися, який сьогодні день: мороз тримається до вечора — до теплої і м’якої зими;
- вранці морозить — буде сніг;
- миші риють ями в землі — почнеться сильне похолодання;
- дим йде догори — буде мороз.
В давнину існувало повір’я, що сон проти 3 листопада обов’язково збудеться. Але вам не можна про нього нікому розповідати.
Вас також можуть зацікавити новини: