Новини

Свята та народні прикмети 2 листопада — чому цього дня не слід вирушати в далеку дорогу

Яке сьогодні свято

Також 2 листопада Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів. Цей день був заснований 1997 року ЮНЕСКО, щоб підкреслити важливість захисту журналістів та відзначити тих, хто віддав життя у виконанні своєї професії. Він став важливим символом для всіх, хто прагне забезпечити безпеку та свободу журналістів по всьому світу. Журналісти часто стають мішенями через свою роботу, і цей день нагадує про необхідність захисту їхніх прав та свобод.

Щорічно, починаючи з 2000 року, в першу суботу листопада в світі відзначають чудове свято – Всесвітній день чоловіків. Цей день було засновано з метою привернути увагу до питань чоловічого здоров’я, покращити гендерні стосунки, наголосити на позитивних чоловічих моделях поведінки та сприяти гендерній рівності. Безумовно, що в таке свято кожному чоловікові буде приємно отримати увагу з боку слабкої половини людства і, звичайно, подарунки від близьких жінок (мам, сестер, дружин, дочок) або колег по роботі. Погодьтеся, чоловіки також потребують підтримки, розуміння, співчуття і людського тепла.

2 листопада щороку відзначають смачне гастрономічне свято – День фаршированих яєць. Безумовно, цей день призначений для приготування та вживання улюбленого багатьма частування, а саме фаршированих яєць. Ця чудова закуска для сімейних зустрічей та святкових обідів допомагає плавно перейти в осінньо-зимовий настрій.
Насправді, фаршировані яйця мають багату історію, яка починається задовго до того, як вони здобули свою популярність в сучасній кулінарії. Ідея наповнення зварених круто яєць різними начинками сягає корінням в Стародавній Рим. Римляни подавали яйця з різними спеціями та соусами на банкетах, і ця страва вважалася ознакою розкоші. Фаршировані яйця згадуються навіть у старовинних римських кулінарних книгах, де часто начиняли яйця травами, оливками та іншими інгредієнтами.

2 листопада в Україні і світі святкують Всесвітній день сумчастого мурахоїда. Цей день присвячений підвищенню обізнаності про важливість мурахоїдів у екосистемах та залученню уваги до їхнього збереження. Вони відіграють важливу роль у природі, зокрема в розповсюдженні насіння, поліпшенні ґрунтів та контролю чисельності інших комах. Це теплокровні травоїдні ссавці, що мешкають у тропічних лісах Центральної та Південної Америки. Вони мають довгі війки, які використовують для пошуку їжі, зокрема мурах і терміти.

Яке сьогодні церковне свято в Україні

Православне свято 2 листопада за новим церковним календарем (15 листопада за старим) – день пам’яті святих Акиндина, Пигасія, Анемподиста і з ними семи тисяч мучеників, які загинули за віру в Христа. Акиндин, Пигасій, Анемподист жили в IV столітті і були придворними перського царя Сапора Другого. Чоловіки таємно сповідували християнство, бо в ті часи християн переслідували. Але на наближених царя донесли і всіх викликали їх на суд. Усі троє визнали, що вірять у Христа, тож їх засудили до тортур. За переказами, сам цар у цей час почав богохульствувати, і один із мучеників, не бажаючи чути це, вигукнув: “Нехай будуть безмовні твої вуста!” Тієї ж миті цар онімів. Правитель просто збожеволів від цього, рвав на собі волосся, зірвав мантію, але заговорити не міг. Тоді Акиндин пожалів його і позбавив від німоти ім’ям Господнім. Але цар вважав це чаклунством і наказав катувати чоловіків вогнем. Вони, як і попередні, не увінчалися успіхом – пішов дощ і все загасив. Багато хто з народу, зокрема й мати царя, бачачи це, увірували в Христа. Святі закликали тих, хто увірував, прийняти хрещення цим дощем. Тоді цар оголосив, що мучеників стратять, але дозволять поховати. Разом зі святими загинули також 7 тис. християн, які прославили Христа, зокрема й мати царя Сапора Другого.

Прикмети 2 листопада

За прикметами дня можна судити, якою будуть погода найближчим часом і врожай наступного року:

  • сніг випав на суху землю – буде тепло;
  • іній на деревах – до неврожаю зернових;
  • галки влаштували пташиний “базар” – погода найближчим часом буде гарною;
  • модрина скинула голки – чекай снігу.

За старих часів цього дня обминали льон і коноплі, а також сушили в стодолах зерно. Дні з цього часу стають дедалі коротшими, а ночі – дедалі довшими, клопоти по господарству переносять до хати.

Що не можна робити 2 листопада

У церковне свято 2 листопада, як і в інший день, церква не схвалює лихослів’я, сварок, пліток, осуду, наклепу, а також жадібності та заздрості. Не можна відмовляти в допомозі тим, хто просить про неї.

Що сьогодні не можна робити за народними прикметами: лаятися, лінуватися, залишати без нагляду вогонь – може статися пожежа. Також не радять вирушати в далеку дорогу і давати гроші в борг – краще перенести це на інший день.

Що можна робити 2 листопада

У православне свято сьогодні звертаються з молитвами до святих Акиндина і Пигасія, яких вважають покровителями житниць і приборкувачами вогню. У святих просять про захист врожаю і будинку від вогню.

У народі вважається, що сьогодні до заходу сонця потрібно попросити вибачення у тих, кого могли образити – тоді з життя піде багато проблем.

Вас також можуть зацікавити новини:

Новое на сайте

  • Статті

Як зробити теплицю своїми руками

Теплиця – це відмінний спосіб вирощування рослин, який дозволяє продовжити вегетаційний період і захистити рослини…

21/11/2024 23:55
  • Новини

Не проходьте повз: ця річкова риба просто на вагу золота – справжнє джерело вітамінів

Річкова риба посідає важливе місце у раціоні українців. Найперша її перевага в доступності у свіжому…

21/11/2024 23:25
  • Новини

Чи можна обприскувати орхідеї – кожен другий не знає точної відповіді

Орхідеї - улюблені рослини багатьох, але не всі квітникарі знають, чи можна обприскувати орхідеї, чи…

21/11/2024 22:54
  • Новини

Погода в Україні на п’ятницю, 22 листопада

22 листопада на території України очікується сніг, вітер, місцями дощі. На сході та півдні без…

21/11/2024 22:15
  • Новини

Магнітні бурі на п’ятницю, 22 листопада 2024 року

Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?

21/11/2024 21:33
  • Новини

Страви Різдвяного посту: галушки по-мисливськи – обсмажена цибуля і трохи часнику роблять їх неповторними

В останній місяць осені розпочинається Різдвяний піст. За новоюліанським календарем він триває з 15 листопада…

21/11/2024 20:38