Раніше ми писали, військовий експерт назвав оптимальний вік для участі у війні.
З 1 січня 2025 року в Україні буде припинена робота медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) як окремих юридичних установ. Їхні функції планують передати кластерним і надкластерним лікарням, що стане частиною впровадження нової системи, наближеної до європейської. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час брифінгу, присвяченого ліквідації МСЕК та заходам із протидії корупції у сфері встановлення інвалідності.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль раніше зазначив, що до кінця 2024 року МСЕК буде ліквідовано, а замість них запрацює нова цифрова модель. З метою завершення реформи до 1 листопада Міністр охорони здоров’я має підготувати всі необхідні законодавчі та нормативні документи для Кабінету Міністрів.
Кластерні та надкластерні лікарні: структура нової мережі
Запуск нової мережі лікарень став частиною медичної реформи, затвердженої Верховною Радою у липні 2022 року в рамках закону №2347. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №174 від 28 лютого 2023 року, кожна область України стала госпітальним округом, який поділений на кластери, що включають кластерні, надкластерні та загальні лікарні. У складі спроможної мережі лікарень у 19 областях наразі налічується 562 медичні заклади, зокрема 123 надкластерні, 157 кластерних та 282 загальних.
Як приклад, Київський госпітальний округ включає сім кластерів: Білоцерківський, Бориспільський, Броварський, Бучанський, Вишгородський, Обухівський та Фастівський. Надкластерними закладами в цьому окрузі є Київська обласна клінічна лікарня та Київський обласний спеціалізований медичний центр, а до кластерних входять багатопрофільні лікарні інтенсивного лікування у Обухові, Фастові, Василькові та Броварах.
Подальші кроки щодо ліквідації МСЕК
Міністр охорони здоров’я повідомив, що Центральна МСЕК буде ліквідована до 27 жовтня. Вже ухвалено розпорядження Кабміну, яке офіційно припиняє її діяльність, а функції переходять до інститутів, таких як підпорядкований інститут у Дніпрі. Також повідомлено про звільнення керівництва Центральної МСЕК та інших пов’язаних установ, що раніше відповідали за експертні та реабілітаційні послуги для осіб з інвалідністю.
Ці зміни спрямовані на створення прозорої, сучасної системи, яка дозволить уникнути корупційних ризиків та забезпечить більш ефективне обслуговування громадян.
Один із важливих антикорупційних кроків — запровадження обов’язкового декларування доходів для членів МСЕК. Таким чином, НАЗК може моніторити їхні статки, виявляти невідповідності способу життя, проводити відповідні перевірки та направляти результати для подальшого розслідування.
Вас також можуть зацікавити новини:
- За новим законом: що означає мобілізація для людей з інвалідністю
- Мобілізація для студентів: які зміни внесено до нового закону