Тінисті ділянки. Малина – це рослина, яка потребує достатньої кількості світла для повноцінного росту та плодоношення. Посадка в тіні сильно зменшить урожай і сповільнить розвиток кущів. Тому вибирайте сонячні місця, де сонячні промені висвітлюватимуть вашу малину хоча б 6-8 годин на день.
Читайте також: Місячний посівний календар на листопад 2024: чим зайнятися в саду та на городі
Кислі та важкі ґрунти. Малина не буде добре розвиватися на глинистих та торф’яних ґрунтах з підвищеною кислотністю. Ці типи ґрунту можуть викликати проблеми з дренажем, що дуже негативно впливає на кореневу систему рослини. Ідеальні умови для малини – це родючий, добре дренований і нейтральний або злегка лужний ґрунт.
Низини та перезволожені ділянки. Малина не виносить перезволоження. Посадка в низинах або на ділянках, де часто накопичується вода, може призвести до гниття коренів та загибелі кущів. Для успішного зростання вибирайте добре дреновані ділянки з обов’язковим урахуванням рівня ґрунтових вод.
Близьке залягання ґрунтових вод. Якщо рівень ґрунтових вод знаходиться близько до поверхні (менше 1 метра), це також може спричинити проблеми. У такому разі рослини страждатимуть від надмірної вологості, що негативно позначиться на їхньому здоров’ї та врожайності.
Сусідство з великими деревами. Малина не любить конкуренції за світло та поживні речовини. Поряд із великими деревами вона буде затінена і не зможе розвиватися належним чином. До того ж коренева система сусідів забиратиме воду та мінерали, необхідні для повноцінного зростання куща малини.
Деякі рослини-сусіди. Слід остерігатися посадки малини поруч із певними культурами. Наприклад, сусідство з обліпихою, жасмином, вишнею, виноградом, а також іншими ягідними рослинами, такими як ожина, може бути невигідним через конкуренцію за ресурси. Також небажано садити малину поблизу суниці, полуниці, яблуні, сливи, груші, абрикоса і айви.
Читайте також: Усього одна столова ложка на відро води – і ваша малина щедро плодоноситиме весь сезон
Для успішного зростання малини вибирайте сонячні, добре дреновані ділянки з легкими, родючими ґрунтами. Переконайтеся, що вибране місце вільно від конкуруючих рослин і не піддається перезволоженню. Враховуючи ці поради під час посадки, ви зможете значно підвищити шанси на отримання багатого врожаю солодкої та смачної малини.
Раніше ми розповідали, чим корисна малина.
Теплиця – це відмінний спосіб вирощування рослин, який дозволяє продовжити вегетаційний період і захистити рослини…
Річкова риба посідає важливе місце у раціоні українців. Найперша її перевага в доступності у свіжому…
Орхідеї - улюблені рослини багатьох, але не всі квітникарі знають, чи можна обприскувати орхідеї, чи…
22 листопада на території України очікується сніг, вітер, місцями дощі. На сході та півдні без…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
В останній місяць осені розпочинається Різдвяний піст. За новоюліанським календарем він триває з 15 листопада…