12 жовтня в багатьох країнах відзначають Всесвітній день боротьби з артритом, який проводять щорічно за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я з 1996 року. Артрит – серйозне запальне захворювання суглоба або декількох суглобів, яке за відсутності лікування призводить не лише до больових відчуттів і обмеження руху, а й до інвалідності та втрати працездатності. Причини появи хвороби різні – часто артрит виникає за повторюваних легких травм, відкритих або закритих ушкоджень суглобів, за частого фізичного перенапруження або за генетичної схильності. Крім того, розвиток артриту провокують вірусні та бактеріальні інфекції, переохолодження, фізичне та психічне перевантаження і навіть надмірне паління. Найчастіше важкі ревматичні захворювання суглобів, пов’язані зі швидким розвитком артриту, вражають працездатних мешканців планети – віком від 30 до 50 років. До речі, жінки страждають на це захворювання у 5 разів частіше за чоловіків. Тож недооцінка важливості проблеми, пов’язаної з болем у суглобах і хребті, призводить до пізнього звернення пацієнтів до лікарів і, як наслідок, знижує шанси пацієнтів на одужання або досягнення ремісії, підвищує ризик розвитку інвалідності.
Всесвітній День хоспісної і паліативної допомоги проводиться щорічно в другу суботу жовтня. Організатором Всесвітнього Дня хоспісної та паліативної допомоги є Світовий Альянс паліативної допомоги, куди входять національні та регіональні організації, які підтримують розвиток хоспісної та паліативної допомоги у всьому світі. Хоспіс є однією з форм паліативної допомоги – це спеціалізована медична установа для догляду за невиліковно хворими людьми в кінці життя. Філософія хоспісу стверджує, що хоспіс – це не «будинок смерті», але «будинок життя».
Всесвітній день мігруючих птахів має дві дати – у другу суботу травня та в другу суботу жовтня (до 2018 року свято відзначалось лише у травні). Ще в 1906 році була схвалена Міжнародна конвенція з охорони птахів. А саме свято з’явилося у 2006 році після укладення угоди з метою покращення умов існування мігруючих птахів. Мільйони птахів кожного року перетинають моря, гори та рівнини задля виживання. На жаль, популяція перелітних видів постійно скорочується через господарську діяльність людини.
Щороку 12 жовтня відзначають незвичайне солодке свято – День шоколадних сюрпризів. Відзначити цей день може абсолютно будь-хто, хто хоче зробити приємне для близьких і рідних людей. Сьогоднішнє свято ідеально поєднує у собі дві речі, які радують практично всіх: любов до шоколаду та елемент несподіванки. Звісно ж, святкування Дня шоколадних сюрпризів буде неповним без сюрпризів та шоколаду.
Цього дня відзначають пам’ять трьох святих мучеників – Прова, Тараха й Андроніка, які постраждали за віру за часів імператора Діоклетіана. Під час гонінь на християн трьох чоловіків схопили і привели на суд до правителя. Мучителі по черзі запитували Прова, Тараха й Андроніка про те, як їх звати. І кожен із них давав одну й ту саму відповідь: “Я – християнин, і це ім’я для мене дорожче, ніж те, що дали батьки”. Трьох мучеників піддавали новим тортурам, але на всіх допитах вони говорили, що не бояться смерті, бо оживуть на небесах. Втративши надію відвернути християн від віри, правитель розпорядився кинути чоловіків на поталу диким звірам, але хижаки не чіпали їх.
Іменини: Іван, Ян.
Вас також можуть зацікавити новини:
Теплиця – це відмінний спосіб вирощування рослин, який дозволяє продовжити вегетаційний період і захистити рослини…
Річкова риба посідає важливе місце у раціоні українців. Найперша її перевага в доступності у свіжому…
Орхідеї - улюблені рослини багатьох, але не всі квітникарі знають, чи можна обприскувати орхідеї, чи…
22 листопада на території України очікується сніг, вітер, місцями дощі. На сході та півдні без…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
В останній місяць осені розпочинається Різдвяний піст. За новоюліанським календарем він триває з 15 листопада…