Обрізання дерев і кущів — важлива процедура, що підтримує здоров’я рослин, сприяє їхньому зростанню, підвищенню врожайності та покращенню цвітіння. Як правило, обрізання проводять навесні та восени, а значить – саме час для процедури. Однак пам’ятайте, що не всім рослинам осіннє обрізання піде на користь.
Раніше ми розповідали, які квіти краще посадити восени.
Ці рослини належать до одного сімейства і обрізати їх потрібно одночасно.
Згідно з порадами досвідчених садівників, краще обрізати азалії та рододендрони протягом трьох тижнів після припинення цвітіння, тобто навесні. Завдяки весняному обрізанню в них буде достатньо часу, щоб наростити гілки наступного року. Восени їх не можна обрізати.
Ці рослини одного роду схильні до деяких грибкових захворювань. Грибок утворює більшість спор восени та взимку, тому дерева краще не обрізати, щоб уникнути зараження.
Відкладіть обрізання вишень, персиків та слив до весни. Також її можна провести навіть улітку.
Обрізанння груш краще відкласти до кінця зимового сезону, після завершення сильних холодів, коли пуп’янки почнуть збільшуватися.
Раннє обрізання, зокрема осіннє, може призвести до прискорення зростання, через що рослина може стати сприйнятливішою до втрати гілок.
Осіннє обрізання цього куща на старій деревині може призвести до того, що його цвітіння наступного року ви не побачите. Тому відкладіть обрізання до весни.
Бузок потрібно обрізати відразу після завершення цвітіння, тобто на початку літа. Таке обрізання допоможе кущу тримати форму й не дозволить вирости надто високим.
Вас також можуть зацікавити новини:
На які тільки хитрощі не йдуть овочівники, щоб зібрати ранній та рекордний урожай. Сьогодні розповідаємо…
4 квітня очікується погода без опадів, у південних областях - місцями дощі.
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Цього дня прийнято звертатися з молитвою до Діви Марії та просити захисту та заступництва у…
2025 року українські пенсіонери зможуть отримати нову фінансову допомогу, яку здійснить Міністерство соціальної політики разом…
Якість прання залежить від забрудненості білизни, і від прального засобу. Скільки порошку треба, щоб ваша…