У віці 8 тижнів усі коти починають активно дряпати поверхні. Такими чином вони помічають свою територію. Працює це і як візуальна ознака, і як сигнал феромонів, що виділяють котячі лапи.
Дряпанням коти також очищають нігті, омолоджують їхню поверхню та гострять краї. Адже коти – хижаки за своєю природою. Нігті – їхня зброя для нападу і захисту. А ще процес дряпання знімає м’язову напругу, тому є корисним для тварин.
Читайте також: Кішка спить у ногах: ви здивуєтеся, чому вона обирає це місце
У першу чергу, варто подбати про альтернативу. У продажу ви знайдете чимало варіантів. Обирайте той, що найбільше підходить вашому улюбленцю. Звертайте увагу, які поверхні найбільше його цікавлять: дерев’яні чи тканинні. Розмістіть девайс у зручному для кота місці. Заохочуйте його дряпати саме його.
Щоб кішці не кортіло повертатися до дряпання меблів, ветеринари радять обробити їхні нижні частини спреєм з цитрусовим ароматом. Зазвичай, такий запах відлякує котів.
Для тимчасово захисту можна обклеїти найпроблемніші місця двостороннім скотчем. Він не нашкодить коту, але контакт зробить неприємним.
Ще один спосіб захистити меблі – накрити їх тимчасово ковдрами або поліетиленовою плівкою.
Ветеринари звертають увагу, що місця, де вже точив кігтики кіт, будуть і надалі його вабити феромонами. Тому дієвими будуть засоби очищення, які нейтралізують такі аромати.
Фахівці рекомендують уважно ставитись до потреб свого домашнього вихованця. Існують правила, яких слід дотримуватись, щоб не нашкодити тварині. Інакше таке ставлення можна розцінити як жорстоке поводження.
Читайте також: Провісники землетрусу: як вас може врятувати кішка, собака чи корова
Дуже радикальним та болючим для тварини є видалення кігтів та першої кісточки пальця. Для кота дряпати – нормально. Якщо позбавити його цієї можливості у такий спосіб, це глибоко травмує тварину, а також може спричинити її тривожність і навіть посилену агресію.
Окрім переляку та зустрічної агресії, покарання не принесе нічого. Кіт продовжить дряпати, але робитиме це тоді, коли залишатиметься вдома сам.
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…