У новому відео на Youtube-каналі “На пенсії” експерт нашого видання, журналіст Сергій Коробкін відповідає на такі запитання:
Отже, з інтерв’ю стало відомо, що гроші наче є, але їх немає. На початку розмови міністерка одразу заспокоїла, що гроші на пенсії є. Бо бюджет України формується окремо, а бюджет Пенсійного фонду окремо. Страхові внески йдуть не до загального бюджету, а до бюджету Пенсійного фонду і на виплати пенсій.
Втім, якщо бюджет Пенсійного фонду складає вже близько 700 млрд грн на рік, то єдиний соціальний внесок – це лише дві третини. Ще майже 300 млрд йдуть з держбюджету на дотації. А нам вже відомо, що в бюджеті шалений дефіцит. Все що заробляється, йде на армію, а решта видатків здійснюється за рахунок міжнародної допомоги.
До речі, ситуація у 2025 році не покращиться. Уряд планує заробити 2,3 трлн грн, а витратити 3,6 трлн – дефіцит 1,3 трлн. Через це в тому числі видатки на соціальний захист зменшаться на 50 млрд грн, тобто на 12% порівняно з поточним роком.
Раніше ми писали, з якими несподіванками можна зіткнутися під час відновлення пенсії після припинення її отримання.
Жолнович запевнила, що ось ті 290 млрд грн дотацій з бюджету здебільшого йдуть на виплату спеціальних пенсій:
Але про те, як розв’язати проблему, не каже, а просто розповідає, що у всьому винні попередники, які прийняли ті закони та взяли на себе багато зобов’язань.
“Ми ще і в солідарній частині плануємо зміни, які просто заберуть оці всі дотяжки, надбавки та таке інше, від чого в людей голова просто обертом іде і буде реально дві складові – час, який ти працював, та внесок, який ти сплачував”, – пояснила міністерка.
За її словами, все це буде трансформуватися в бали, і кожен буде бачити у своєму пенсійному кабінеті, скільки балів в нього накопичено. Кожен рік бал буде трансформуватися у відсоток від середньої зарплати по Україні неможливо буде зманіпулювати цією сумою і воно тоді буде для людей з однаковими умовами праці завжди буде однакова пенсія.
Раніше ми писали, що через 6 місяців виплату пенсій можуть припинити.
Прожитковий мінімум наступного року підіймати не планують. А от індексація буде.
“Ми сподіваємося воно не буде значним, але на підвищення все ж сподіваємося принаймні, як мінімум на індексацію”, – пообіцяла міністерка.
Відомо, що індексація залежить від рівня інфляції та темпів зростання середніх зарплат. За прогнозами, закладеними у пояснювальній записці до проєкту бюджету і моїми особистими розрахунками індексація в кращому випадку становитиме 13%. Але минулого року нам також обіцяли 13%, а вийшло лише 8%.
Що буде з субсидіями та пільгами, а також повний аналіз інтерв’ю Жолнович дивиться у новому відео на Youtube-каналі “На пенсії” експерт нашого видання, журналіст Сергій Коробкін.
Вас також можуть зацікавити новини:
До 15 000 грн на поховання та недоотримана пенсія: хто має право на допомогу (відео)
Збільшити призначену пенсію: як правильно для цього оформити документи (відео)
22 листопада на території України очікується сніг, вітер, місцями дощі. На сході та півдні без…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
В останній місяць осені розпочинається Різдвяний піст. За новоюліанським календарем він триває з 15 листопада…
Про матерів, які чекають на свою дитину з фронту, було написано багато пісень. Однією з…
Багатьом знайомий такий неприємний стан, як судоми, що раптово з'являються. Причини судом різні, іноді вони…
Замість звичних картопляних дерунів спробуємо деруни з айвою. Додавання айви забезпечує дерунам з картоплі приємний…