Новини

Нестача робочої сили стала актуальною проблемою для рекордної кількості українських підприємств

Раніше ми писали, що в Україні хочуть ліквідувати Мінреінтеграції.

За даними опитування ІЕД, порівняно з липнем 2024, Індекс відновлення ділової активності (ІВДА) помітно знизився: з 0,13 до 0,08 (за шкалою від -1 до +1). Найнижчі значення ІВДА продовжують фіксуватися серед мікропідприємств, що погіршувалося другий місяць поспіль.

Попри це, частка компаній, що працюють на повну потужність, залишилась майже незмінною у серпні (10% проти 11% у липні). Водночас суттєво зросла кількість підприємств, які використовують менше чверті своїх виробничих потужностей: з 4% до 15%.

“За рівнем завантаженості виробництва бізнес можна поділити на дві групи. Перша група – підприємства, що працюють на повну потужність. Їхня частка залишається стабільною. Друга група – компанії з низьким рівнем завантаженості, серед яких у серпні значно зросла кількість тих, що працюють на менш ніж чверть потужності,” – зазначила виконавча директорка ІЕД Оксана Кузяків.

Частка компаній, що не можуть передбачити своє фінансово-економічне становище на найближчі пів року, зменшилася з 28% у липні до 21,2% у серпні. Проте невизначеність щодо перспектив на два роки залишається стабільною з травня 2024-го, на рівні близько 30%.

Середній термін замовлень на продукцію у підприємств збільшився майже вдвічі: з 4 місяців у липні до 7 місяців у серпні. Це рекордний показник за останній рік. Також зросла частка компаній, які мають замовлення на рік наперед (до 18%), тоді як частка компаній з короткотерміновими замовленнями (до 2 місяців) знизилася до 46% – це найменший показник за рік.

У серпні також змінився перелік основних перешкод для бізнесу. Проблеми з електропостачанням залишаються на першому місці третій місяць поспіль, однак їхня частка знизилася до 65% у порівнянні з 78% раніше.

Також різко збільшилася кількість компаній, що стикаються з браком робочої сили через мобілізацію чи виїзд працівників: з 47% до 63%. Ця проблема вийшла на друге місце за значимістю.

На третьому місці серед перешкод – небезпека для роботи, яка знизилася з 58% у липні до 46% у серпні.

Щодо дій уряду, частка негативних оцінок зросла з 21% до 31%, досягнувши найвищого рівня за останній рік. При цьому 72% респондентів висловили негативне ставлення до ініціативи підвищення податків.

Інформаційна довідка: щомісячне опитування ІЕД проводиться з травня 2022 року серед близько 500 промислових підприємств у 21 з 27 областей України.

Вас також можуть зацікавити новини:

Метки: опитування підприємець підприємства праця

Новое на сайте

  • Статті

Як вибрати диван для дому: повний гід

Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…

22/11/2024 13:04
  • Новини

В Україні планують заборонити небажані дзвінки: що пропонує новий законопроєкт

Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…

22/11/2024 12:41
  • Новини

“Ощадбанк” змінює правила: як це вплине на ваші фінанси

Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…

22/11/2024 11:42
  • Новини

Стартує прийом заявок на отримання новорічних подарунків поштою для дітей

Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…

22/11/2024 10:53
  • Статті

Ефективне використання перев’язувальних матеріалів та бинтів

Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…

22/11/2024 10:25
  • Новини

Про це знають не всі: які пільги та доплати належать дітям війни в Україні

Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.

22/11/2024 09:46