Субота, 5 Жовтня, 2024
ГоловнаНовиниВ Україні пропонують запровадити нові податки: що зміниться

В Україні пропонують запровадити нові податки: що зміниться

Этот материал также доступен на русском языке
Українці звикли економити на покупках на міжнародних онлайн-платформах завдяки відсутності ПДВ і мит на посилки до 150 євро. Це дозволяє купувати товари на сайтах за цінами, які значно нижчі, ніж у місцевих магазинах. Однак ця перевага може зникнути, оскільки уряд та парламент розглядають можливість її скасування.

Раніше ми писали, що платити за відправку посилок тепер доведеться більше.

Наразі придбаний на іноземних маркетплейсах товар вартістю до 150 євро потрапляє в Україну без сплати ПДВ (20% від ціни) та мита (близько 10%). Для посилок, вартість яких перевищує цей ліміт, податки нараховуються на суму перевищення: для посилки вартістю 200 євро податки слід сплатити з 50 євро.

Цю пільгу планують скасувати. Ініціативу озвучив голова Податкового комітету Верховної Ради Данило Гетьманцев.

Головні аргументи влади полягають у необхідності збільшення податкових надходжень для фінансування оборонних потреб. За оцінками Міністерства фінансів, скасування пільги може додати до бюджету близько 3 млрд грн за чотири місяці. Окрім того, влада прагне створити рівні умови для вітчизняних та іноземних виробників, захищаючи український ритейл від надмірної конкуренції міжнародних платформ.

Українська рада бізнесу, яка об’єднує 117 бізнес-асоціацій, підтримує ідею скасування пільги. За їхніми даними, звільнення міжнародних посилок від податків призводить до втрат бюджету на 7-9 млрд грн щороку.

Особливе занепокоєння викликає активність китайської платформи Temu, яка агресивно виходить на ринок України зі своїми низькими цінами. Це створює серйозні проблеми для українського бізнесу, що працює в умовах війни та економічної нестабільності.

Існуюча система дозволяє уникати сплати податків. За даними Державної митної служби, у 2023 році в Україну було ввезено майже 52 млн посилок загальною вартістю 62,12 млрд грн. Із них 51,5 млн посилок, оцінених у 40 млрд грн, не перевищували безподатковий ліміт у 150 євро, що означає, що податки сплачуються менш ніж з 1% усіх посилок.

Але, скасування пільги може створити значне навантаження на митні органи та викликати труднощі для мільйонів українців. Ярослав Железняк, голова комітету з фінансів, податкової та митної політики, попереджає про можливий колапс на митниці та в поштових службах у перші кілька місяців після введення нових правил.

Фахівці пропонують застосувати модель One Stop Shop, подібну до європейської. В ЄС податки на посилки сплачуються за нульовою ставкою ПДВ, і оплата відбувається на етапі покупки товару на закордонних сайтах.

Данило Гетьманцев підтвердив, що законопроєкт уже розробляється. Ці зміни можуть вплинути на ринок електронної комерції та роздрібної торгівлі, змусивши споживачів і бізнес адаптуватися до нових умов.

Вас також можуть зацікавити новини:

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні