Щороку 8 вересня з 1962 року в Україні та інших країнах світу відзначається Міжнародний день пам’яті жертв фашизму, на згадку про десятки мільйонів жертв фашизму в роки Другої світової війни (1939 – 1945 рр.)
З 1967 року 8 вересня у всьому світі щорічно проводяться святкування з нагоди Міжнародного дня грамотності з метою нагадати політикам, спеціалістам-практикам та суспільству про важливість грамотності для створення грамотнішого, справедливішого, мирнішого і стійкішого суспільства.Грамотність – одне з основних прав людини. Вона забезпечує реалізацію інших прав людини, більших свобод та глобальної громадянськості. Грамотність – це основа для отримання людиною ширших знань, навичок, цінностей, установок і моделей поведінки, що сприяють формуванню культури міцного світу, заснованої на повазі рівності та недискримінації, верховенства закону, солідарності, справедливості, різноманітності та терпимості, а також побудові гармонійних відносин з самим собою, іншими людьми та планетою.
Міжнародний день солідарності журналістів – міжнародний день солідарності журналістів, кореспондентів та репортерів, який відзначається по всій планеті щорічно, 8 вересня. 8 вересня 1943 року в гітлерівській Німеччині було страчено чехословацького журналіста Юліуса Фучика, автора відомої книги “Репортаж з петлею на шиї”. Згодом його книга була перекладена 70 мовами світу, а з 1958 року день смерті Фучика став відзначатися як Міжнародний день солідарності журналістів. Таке рішення ухвалив IV конгрес Міжнародної організації журналістів, який відбувся у травні 1958 року у Бухаресті. Журналісти всіх країн цього дня покликані продемонструвати світові свою згуртованість, зокрема у справі захисту своїх прав.
У другу неділю вересня своє професійне свято відзначають українські газовики та нафтовики. День працівника нафтової, газової та нафтопереробної промисловості заснований Указом Президента № 302/93. У нафтовій промисловості зайнято близько 1% населення України. Ці люди щодня займаються видобутком природних ресурсів, тим самим вносячи величезний внесок у економіку та розвитку країни. Робота нафтовика та газовика — не казка. Простому обивателю, звісно, здається, що там, де нафта — золото річкою та алмазні розсипи. Але насправді це важка праця, за якою стоять сотні тисяч людей. Щороку в Україні зростає відсоток видобутих копалин, з’являються нові технології видобутку, галузь розвивається. У День нафтовика та газовика хочеться нагадати всім про те, як важливо берегти природний ресурс та навколишнє середовище.
За новим стилем у церковне свято 8 вересня православні відзначають Різдво Пресвятої Богородиці. Діва Марія народилася в Назареті у Анни та Йоакима, для людей похилого віку християн, які постійно молилися про поповнення в сім’ї. Якось явився архангел Гавриїл і повідомив про швидке народження дочки, яка дасть життя Спасителю людства. За старим стилем сьогодні вшановують пам’ять мучениці Наталії Нікомідійської та її чоловіка Адріана.
Вас також можуть зацікавити новини:
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…