Понеділок, 16 Вересня, 2024
ГоловнаДомашній адвокатСпадщини не буде: за що саме і кого з українців можуть усунути...

Спадщини не буде: за що саме і кого з українців можуть усунути від права на спадкування

Этот материал также доступен на русском языке
У законодавстві передбачена можливість визнання потенційного спадкоємця негідним, якщо буде встановлено факт його недоброчесної поведінки відносно спадкодавця. Такого спадкоємця можуть позбавити права на отримання спадщини.

Раніше ми розбиралися, чи мають право батьки заборонити бабусі та дідусю спілкуватися з онуком.

Як пояснили у Східному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції, усунення від права на спадкування можливе виключно за рішенням суду.

Підстави усунення від права на спадкування:

  1. Не мають права на спадкування особи, які умисно позбавили життя спадкодавця чи будь-кого з можливих спадкоємців або вчинили замах на їхнє життя (це не стосується особи, яка вчинили такий замах, якщо спадкодавець, знаючи про це, все ж призначив її своїм спадкоємцем за заповітом).
  2. Не мають права на спадкування особи, які умисно перешкоджали спадкодавцеві скласти заповіт, внести до нього зміни або скасувати заповіт і цим сприяли виникненню права на спадкування у них самих чи в інших осіб або сприяли збільшенню їхньої частки у спадщині.
  3. Не мають права на спадкування за законом батьки після дитини, щодо якої вони були позбавлені батьківських прав і їхні права не були поновлені на час відкриття спадщини. Ця норма стосується також батьків (усиновлювачів) та повнолітніх дітей (усиновлених), а також інших осіб, які ухилялися від виконання обов’язку щодо утримання спадкодавця, якщо ця обставина встановлена судом.
  4. Не мають права на спадкування за законом одна після одної особи, шлюб між якими є недійсним або визнаний таким за рішенням суду. Разом з тим, якщо шлюб визнаний недійсним після смерті одного з подружжя, то за другим з подружжя, який його пережив і не знав та не міг знати про перешкоди до реєстрації шлюбу, суд може визнати право на спадкування частки того з подружжя, хто помер, у майні, яке було набуте ними за час цього шлюбу.
  5. За рішенням суду особа може бути усунена від права на спадкування за законом, якщо буде встановлено , що вона ухилялася від надання допомоги спадкодавцеві, який через похилий вік, тяжку хворобу або каліцтво був у безпорадному стані.

Всі перелічені підстави поширюються на всіх спадкоємців, у тому числі й на тих, хто має право на обов’язкову частку у спадщині, а також на осіб, на користь яких зроблено заповідальний відказ.

Вас також можуть зацікавити новини:

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні