Новини

Більше такого не буде: коли Україна востаннє перейде на новий час

Раніше ми писали, що безсоння, нервові розлади найчастіше є супутниками людей зрілого віку.

У червні Верховна Рада ухвалила рішення скасувати переведення годинників в Україні. У жовтні 2024 року ми востаннє перейдемо на зимовий час, і більше необхідність міняти стрілки годинника відпаде.

Нагадаємо, що щорічно переведення годинника на зимовий час відбувається в останню неділю жовтня. У 2024 році це буде 27 жовтня. Годинник потрібно буде перевести о 4:00 на одну годину назад, що подарує нам додаткову годину сну.

Більшість сучасних електронних пристроїв, таких як смартфони, автоматично змінять час. Однак механічний годинник потрібно перевести вручну. Також розклад транспорту буде скориговано відповідно до нового часу.

Після скасування переведення часу Україна залишиться у часовому поясі GMT+2. Проте не всі громадяни підтримують постійний зимовий час. Влітку у східних регіонах, таких як Донецька, Луганська області, а також частина Запорізької та Харківської областей, світанок розпочинатиметься близько 3 години ночі, а темніти буде – о 9-й вечора. Взимку ж у західних областях наступатиме рання темрява.

Крім того, постійний зимовий час може негативно вплинути на економіку. Підприємства розпочинатимуть і завершуватимуть роботу пізніше, а багато працівників повертатимуться додому у темний час доби, що знижує загальну продуктивність.

З іншого боку, скасування переведення часу добре впливає на здоров’я. Дослідження показують, що зміна часу порушує біоритми, провокує безсоння та негативно відбивається на загальному самопочутті людини. Наприклад, хронобіологи із мюнхенського Університету ім. Людвіга Максиміліана Тіль Реннеберг і Томас Кантерман спільно з нідерландськими колегами провели найширше на сьогоднішній день дослідження. За допомогою спеціальної анкети вони вивчили моделі сну 55 тисяч осіб у Центральній Європі. «Внутрішній годинник людини підлаштовується під сезонні зміни часу сходу сонця», – повідомив Томас Кантерман. Так, за його словами, навіть у літні місяці природний ритм сну та неспання визначається часом сходу сонця: «Результати наших досліджень показують, що переведення стрілок на літній час порушує природний хід внутрішніх годинників».

Вас також можуть зацікавити новини:

Метки: законопроект час часы

Новое на сайте

  • Новини

Фіалка цвістиме шапками у будь-яку пору року – ось що прикопують у горщик досвідчені квітникарі

У багатьох українців підвіконня прикрашають фіалки, але не всі квітникарі можуть похвалитися яскравим та пишним…

24/11/2024 22:54
  • Новини

Погода в Україні на понеділок, 25 листопада

У понеділок, 25 листопада, під впливом антициклону на всій території країни опадів не очікується. Вночі…

24/11/2024 21:59
  • Новини

Магнітні бурі на понеділок, 25 листопада 2024 року

Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?

24/11/2024 20:51
  • Новини

Гороскоп на тиждень з 25 листопада по 1 грудня

Цей тиждень обіцяє бути насиченим: Марс та Плутон формують опозицію, додаючи динаміки у розвиток світових…

24/11/2024 19:46
  • Статті

Наша історія: як і чому почалася війна (закінчення)

Коли закінчиться війна в Україні – військовий експерт зробив несподіваний прогноз

24/11/2024 18:45
  • Статті

Час Різдвяного посту: що можна і що не можна робити у ці дні

Різдвяний піст потрібен нам для того, щоб приготувати свою душу до зустрічі великого свята –…

24/11/2024 17:24