В останню суботу серпня в Україні відзначається День авіації – свято військових та цивільних авіаторів, а також працівників авіаційної промисловості та транспорту. Свято встановлено згідно з Указом Президента від 16 серпня 1993 року. Історія світової авіації тісно пов’язана із Україною. Тут творили конструктор одного з перших літаків Олександр Можайський, що піднявся в повітря, засновник теорії ракетобудування Микола Кібальчич, творець бойових ракет Олександр Засядька. Імена киян Ігоря Сікорського та Дмитра Григоровича, які будували літальні апарати, стали всесвітньо відомими. Сьогодні наші військові аси дають гідну відсіч ворогові.
Щороку в останню суботу серпня тисячі водіїв вантажівок відзначають своє професійне свято – День далекобійника. Про їхню нелегку роботу знімають фільми та серіали, а випадки з їхнього життя обростають легендами та міфами. Шофери-дальнобійники практично все своє життя проводять у дорозі і їздять по всьому світу. Головне їх завдання – вчасно і в безпеці доставити вантаж у призначене місце. При цьому необхідно постійно стежити за станом автомобіля, вміти усувати несправності та підтримувати усі механізми у робочому стані.
31 серпня – Всесвітній день блогу або Всесвітній день блогера. World Bloggers Day. Ведення блогу дозволяє ділитися інформацією про бізнес та його послуги, а також дозволяє ділитися думками та думками з певних тем.У 1994 році Джастін Холл, студент Swarthmore College, створив Links.net і став використовувати його як щоденник. Він був піонером у практиці документування думок та обміну особистою думкою в Інтернеті, тому його часто називають першим у світі блогером. Сьогодні існує понад 500 мільйонів блогів із 1,7 мільярда веб-сайтів у світі. На їхніх авторів припадає понад 2 мільйони постів у блогах щодня.
31 серпня за новим стилем Церква святкує Положення чесного Поясу Пресвятої Богородиці. Святиня зберігається в афонському монастирі Ватопед і цього дня тут проводять панігір. За церковними переказами, після успіння (смерті) тіло і душа Діви Марії піднялися на Небо. А тому Церква замість мощей святої вшановує її пояс (ризу). У XII столітті було встановлено окреме свято – Положення чесного Поясу Пресвятої Богородиці.
Останній день літа у наших пращурів проходив весело. Селяни влаштовували пишні застілля, відзначаючи кінець жнив. Молоді люди підшукували собі пару перед осіннім сезоном весіль. Юнаки посилали сватів до коханої з пропозицією одружитися. Якщо дівчина погоджувалася, то виносила рушник із короваєм, а якщо відмовляла, то давала сватам гарбуз.
Повною мірою йшла підготовка до зими. Українці готували консервацію, сушили ягоди та гриби, в’язали одяг із овечої вовни, прибирали у хліві та городі. Відкривалися осінні ярмарки, на яких купували сани, дрова та теплі речі. На городі починали сіяти озимі культури.
Існують такі прикмети про погоду у цей день:
Вас також можуть зацікавити новини:
Зміни для пенсіонерів у серпні: доплати, ідентифікація та новий закон про стаж (відео)
Краще ніж депозит? Чи варто зараз звичайним українцям вкладати гроші у землю (відео)
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…