Раніше ми писали про те, чому цибуля погано пахне.
Цибулеве лушпиння — один із резервів підвищення врожайності. Воно вбиває патогенну мікрофлору у ґрунті, одночасно підгодовує рослину мікроелементами.
Цибулеве лушпиння для огірків
Як тільки помітите найменше пожовтіння листя огірків, візьміть дві жмені луштиння, покладіть в емальований 10-літровий посуд, налийте догори води і прокип’ятіть 5 хв. Знявши відвар з вогню, дайте йому настоятися, потім процідіть.
На відро води візьміть 2 л відвару. Обробіть з обприскувача або з лійки листя огірків. Тільки робіть це вранці. Лушпыння, що залишилася після проціджування, — відмінна мульча.
При зараженні огірків павутинним кліщем використовуйте для обприскування рослин настій лушпиння цибулі (200 г лушпиння настояти в 10 л води 4–5 днів, процідити). Провести не більше трьох обприскувань із проміжком у 5 днів.
Лукове лушпиння для боротьби з попелицею
Для боротьби з попелицею на овочевих культурах ефективно такий засіб: наповніть 0,5 відра луштиння, залийте догори гарячою водою, залиште на добу, процідіть, розбавте в два рази водою. Такий розчин можна застосовувати і для боротьби з колорадським жуком на баклажанах та картоплі.
Спробуйте і переконайтеся, що все це працює. І не завдає шкоди навколишньому середовищу.
Вас також можуть зацікавити новини:
Українцям хочуть знизити тариф на електроенергію – чи буде світло та тепло взимку (відео)
Нульовий кредит на сонячні станції: що змінилося за умов, які пропонують банки (відео)